Recep Tayyip Erdoğan'dan İncirlik ve Kürecik açıklaması

Recep Tayyip Erdoğan'dan İncirlik ve Kürecik açıklaması
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye-ABD ilişkileri ile ilgili yaptığı açıklamada "eri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız. Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Senatosu'ndan sözde Ermeni soykırımı ile ilgili kabul edilen skandal tasarı sonrası dikkat çeken açıklamalar geldi. Erdoğan, "Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız. Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz" şeklinde konuştu.

ATV-A Haber ortak yayınında konuşan Erdoğan, Libya'daki gelişmeler üzerine değerlendirmede bulunan Erdoğan, "Davet gelirse gereken adımları atarız. Libya'ya her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu daha önce söyledik." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ABD Senatosu'nda kabul edilen sözde 'Ermeni soykırımı' tasarısına ilişkin, "Biz belgeyle konuşuyoruz, siz karar alsanız ne yazar" dedi.

“İNCİRLİK’İ DE KÜRECİK’İ DE KAPATIRIZ”

Türkiye’nin gerektiğinde yaptırımlarda bulunabileceğini ifade eden Erdoğan, “ABD’nin ilişkilerimizde tamiri mümkün olmayan adımlar atmaması, her iki taraf için de çok önemlidir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik’i de kapatırız, Kürecik’i de kapatırız. Bunlar bu tür şeyleri yapar da biz de elimiz boş duracak değiliz. Çok açık ve net, rahatlıkla söyleyeyim. Amerika’da Kızılderililerle ilgili olarak bunu söylememek konuşmamak mümkün mü? Kızılderililerin tarihi, Amerika’nın yüz karasıdır” ifadelerini kullandı.

  • Yorumlar 55
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş