Sendika gecesinde dansöz skandalı

Sendika gecesinde dansöz skandalı
Türk Enerji-Sen’in Antalya’da bir otelde düzenlediği toplantıda semazen ve dansöz gösterisi tepkilere neden oldu. Görüntülerin ardından üyeler tarafından istifaya davet edilen Başkan Mustafa Tümer, olayın kontrolleri dışında cereyan ettiğini savundu.

Erdem AVŞAR / Yeniçağ

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Enerji-Sen’in Antalya Kemer’de bir otelde gerçekleştirdiği "Değişen Sendikal Vizyon ve TÜRK ENERJİ-SEN" başlıklı istişare toplantısının ardından salonda ‘Türk gecesi' adı altında dansöz oynatılması tepkilere neden oldu.

2-4 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen toplantının ardından ışık gösterileri ve darbuka şovu eşliğinde dansöz oynatılan salonun duvarlarında sendika bayraklarının yanı sıra Türk bayrağının da yer alması dikkat çekti.

Tarafımıza ulaşan yeni görüntülerde ise dansözden önce Semazen gösterisinin de yapıldığı ortaya çıktı.

İşte o görüntüler:

SENDİKA YÖNETİCİLERİNE TEPKİ

Skandal şova tepki gösteren birçok şube başkanı ve başkan yardımcısı salonu terk ederken, sendika başkanı da istifaya davet edildi.

Yaşanan olayın ardından açıklamada bulunan aralarında genel başkan yardımcılarının da yer aldığı bazı şube başkanları açıklama yayınladılar.

"DEVLET BAHÇELİ'NİN İSMİ KULLANILIYOR"

Açıklamada çarpıcı iddialara yer verilirken “Mustafa Tümer, bunların haricinde partiyi ve özellikle de Devlet beyin ve İsmet beyin isimlerini kullanarak, kendisinin yanlışlarını söyleyenleri şantaj ve tehdit etmektedir” ifadelerinin kullanılması ise dikkat çekti.

Sendika üyeleri tarafından Başkan Mustafa Tümer'e yapılan istifa çağrısı şöyle:

"Malumunuz üzere olayların bazılarını sizlere aktarmak ve sizlerden yardım isteyerek, Parti ve Sendika Teşkilâtlarımız ile mensubiyetlerini taşıyan Dava Kardeşlerimizin zarar görmelerinin önüne geçme gayesini taşıdığımızı bilmenizi isteriz.

Sendikamızın 02-04.11.2018 tarihlerinde yapılmış olunan Antalya toplantısında, Türk Enerji-Sen Genel Başkanı Sn. Mustafa Tümer, maalesef; Sözde Türk Gecesi adıyla, Türk Bayrakları, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Enerji-Sen

Bayrakları altında önce yarı çıplak 7-8 kızın gösterileri yapılmış; Ardından Türk Töresine aykırı bir şekilde uyduruk oyunlar oynatmış; Akabinde ise dansöz oynatılmış; Bizlerin tepkilerine aldırmamış ve kaale dahi almamış;

Bizler eğlencenin başından başlayarak kızarak ve söylenerek salondan çıkınca da (3 Genel Başkan Yardımcısı, toplam 20 Şube Başkanı'nın 13-14'ü ve yaklaşık % 60-70 Şube Başkanı Yardımcısı), utanmadan ve sıkılmadan bize atfen bu ne ya, ne var bunda, hiç mi dansöz kadın görmediniz vs. şeklinde sözler söyleyip bizi ve olayı savuşturmuş ve yapılan ahlaksızlığı savunmuş; Bunun üzerine biz daha büyük tepkiyle çoğunluk olarak salonu terk edince de, millete bu benim değil otelin programı demiş; Ancak dansözün 6-8 dakika boyunca neredeyse bitene kadar oynamasına müsamaha göstermiş; Tepkilerin şiddeti çok daha artıp kavga boyutuna varınca da, zoraki olarak dansözün pistten inmesini söylemiş; Bu olay öncesinden de zaten çok gergin olan ortam iyice gerilerek doruğa çıkmıştır.

T.C. DPB bilgilerine göre 15 Mayıs itibarı ile 6.250 olan üye sayımızı da, toplantıda 5.227 olarak göstermiş ve şu anda 5.271 rakamı ile yükselişteyiz diyerek mensuplarımızı her zaman olduğu gibi gene kandırmış ve halen de bir çok konuda kandırmaya devam etmektedir.

Antalya toplantısında ise bu ahlaksızlık içeren konudan dolayı, birçok görevlimiz tepkili bir şekilde durumu anlatarak kendisine istifa etmesi ve bu ayıbın bizi zedelememesi istenmiş; Ancak kendisi bize, MHP Lideri Devlet Beyin dahi bu konudan bilgisinin oldugunu, bırakın tepki göstermeyi benim dosyam ile beraber şoför ile ilgili dosyayı firlatıp attığını, bu olayın bir daha açılmamak üzere kapatılmasını, bu konuda artık hiç kimsenin tek kelime dahi konuşmamasını bize bağırarak söylemiş; Bizde Devlet Beyin böyle bir konuyla ilgili olarak bu şekilde islem yapmayacağını ve kendisinin bize yalan söylediğini, bu durumu kendisine sorduracağımızı söylemiş ve bunun üzerine de durumu sizlere aktardık.

Bu olay ile ilgili olarak ev arkadaşı olan Türk Yerel Hizmet-Sen Genel Başkanı Mustafa Yorulmaz haricinde, başta Önder Kahveci bey ve tüm TKS Genel Başkan Yardımcıları - Federasyon Genel Başkanları, Yardımcıları, Şube Başkanları ile Yardımcıları ve Üyelerimiz, ilgilinin istifasinı istemektedir ve tabi ki bizlerde.

Kendisinin demiş olduğu Parti ve Genel Başkan beni destekliyor sözü üzerine de, parti nasıl olurda bu adamın bu rezaletini nasıl savunur şeklinde çok büyük tepkiler gelmiş, madem öyle biz bu olayı ve dansöz görüntülerini tüm üyelerimize, genele, muhalif sendika ve partiler ile ajanslara yayar herkezi rezil ederiz şeklinde çok büyük tartışmalar olmuş; Bizlerde arkadaşlarımıza, hiç bir şekilde ne Partimizin ve ne de Genel Başkanımızın bu olayı görmezden gelmeyeceğini, müsamaha göstermeyeceğini ve durumun detayını öğrenerek sizleri bilgilendireceğimizi söyleyip beklemeye koyulmuşuzdur."

TÜMER’DEN AÇIKLAMA

Haberin ardından Yeniçağ’a ulaşan Türk Enerji-Sen Başkanı Mustafa Tümer, programda Türk halk müziği, Mehter Marşı, horon ve harmandalı gibi oyunların da sergilendiğini aktardı. Dansöz gösterisinin kontrolleri dışında geliştiğini savunan Tümer, dansözün sahneye çımasından 1 dakika sonra müdahale edilerek gösteriye son verildiğini iddia etti.

  • Yorumlar 13
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş