Süleyman Soylu’nun attığı tweete Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den zehir zemberek yanıt. Bakanlar arasında büyük gerilim!

Süleyman Soylu’nun attığı tweete Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’den  zehir zemberek yanıt. Bakanlar arasında büyük gerilim!
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Twiter'da kendisine hakaret ettiği iddia edilen kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasını eleştirdiği tweete çok sert yanıt verdi. Bakan Gül; 'Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz' dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twiter'da kendisine hakaret ettiği iddia edilen kişinin adli kontrolle serbest bırakılmasına tepki göstermiş; "45 gündür anam hastanede Annemle fotomun altına küfreden alçak mahkemeye çıkıyor ve adli kontrolle serbest Ne yapmalıyım Bakan olsam ne yazar' demişti...

SOYLU'YA SERT YANIT VERDİ

Abdülhamit Gül ise yaptığı açıklamada, "İşleyeyişi beğenmeyen itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz" dedi.

soylu-022.jpg

Ankara Hakimevi'nde düzenlenen "5. Yılında İstinaf Mahkemeleri Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan Gül, kimsenin adalet bakanından bu işleyişe müdahale etmesini bekleyemeyeceğini söyledi.

'TUTUKLAMA SİPARİŞİ VERENLERE SESLENİYORUM'
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medya üzerinden kendisine yönelik yapılan çağrılar için "Klavye başına geçip sosyal medyada bana her gün tutuklama siparişi verenlere sesleniyorum. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Burada kanunlar, kurallar, usuller işler; hukuk işler. Bu işleyişi beğenmeyen gider itiraz hakkını kullanır ama yargıya parmak sallayamaz" dedi.

Gül, "Adalet Bakanı'nın cübbesi yoktur, görevim süresince o cübbeyi giymedim ve kimse kusura bakmasın asla da giymeyeceğim" diye konuştu.

Ekonomi ve hukuk alanında yapılması planlanan reformlara da değinen Gül, "Cumhurbaşkanımızın liderliğinde reformları her alanda yapmayı sürdüreceğiz. Çünkü insan ve onuru her şeyin başındadır" dedi.
 

 

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş