TikTok kullanıcılarına beklenen özellik geliyor

 TikTok kullanıcılarına beklenen özellik geliyor
Popüler sosyal medya platformu TikTok, kullanıcılarının uzun süredir beklediği otomatik altyazı özelliğini tanıttı. TikTok geliştirdiği bu özellik ile platformu işitme engelli kişilere daha erişilebilir hale getirmek istiyor.

Otomatik altyazılar özelliği ile içerik üreticileri hiç uğraşmadan videolarına altyazı ekleyebilecek. Bu özellik şimdilik Japonca ve İngilizceyi desteklemekte. Ancak TikTok ilerleyen zamanlarda listeye daha fazla dil ekleyeceğini açıkladı.
Otomatik alt yazıları kullanmak için içerik oluşturucularının, video yükledikten sonra düzenleme sayfasındaki alt yazı seçeneğini aktif hale getirmesi gerekiyor. Kullanıcılar dilerse video paylaşılmadan önce metni düzenleyebilir ya da metinleri kendileri yeniden oluşturabilir.
TikTok görme engelli kullanıcılar için de gerekli çalışmalara başladığını bildirdi.
Bunların arasında; epilepsiye neden olabilecek görüntüler içeren videolarda uyarılar veya içeriğin otomatik olarak atlanması, animasyonlu küçük resimlerin hareketsiz görüntülere dönüştürülmesi ve metnin sese dönüştürülmesi gibi bazı iyileştirmeler de bulunmakta.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58