Kalabalık caddelere sığmadı

Kalabalık caddelere sığmadı
İstanbul'da korona virüse karşı alınan tedbirler kapsamında bir süredir sakin olan meydan ve caddeler havaların ısınmasıyla hareketlendi. Esenyurt ve Şirinevler'den gelen görüntüler 'pes' dedirtti.

Korona virüsle mücadele tedbirleri kapsamında yetkililerin evde kalın çağrılarına uymayan bazı vatandaşlar cadde ve sokaklara akın etti. İstanbul'un hareketli noktalarından biri de Esenyurt oldu. Kurulan bir semt pazarındaki insan yoğunluğu şaşkınlık yarattı. Yoğunluğu görenler, “İğne atsan yere düşmez” yorumunda bulundu. Sosyal mesafenin hiçe sayıldığı pazarda 65 yaş üstü vatandaşlar ve 20 yaş altındaki gençler zabıta ekipleri tarafından dışarıya çıkartıldı.
Şirinevler Meydan ve meydana çıkan caddelerde önceki günlere göre daha yoğun bir kalabalığın olması dikkat çekti. Cadde üzerinde bulunan esnaflar yoğunluk nedenini havaların ısınmasının yanı sıra ramazan ayına ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak olmasının da etkisi olduğunu söyledi.   

"ÖKSÜREN RAHATSIZLIK YARATIYOR"

Cadde üzerinde esnaf olan Fevzi Demirhan, "Genelde bu saatlerde kalabalıklar oluyor. Genelde çok yabancı dolaşıyor bizim Şirinevler'de. Bugün havanın ısınmasıyla düne göre daha kalabalık" diye konuştu. 
Bir başka esnafta artık insanların daha rahat davrandığını söyleyerek, "Bugün cadde kalabalık, dün daha çok kalabalıktı ama bugün son bir günümüz olduğu için daha çok kalabalık olmuş olabilir. Bir de insanlar sanki biraz daha rahat gibiler ondan olmuş olabilir. Takmıyor gibiler stres var yok değil. Sabahtan beri burada iki üç kişi öksürdü ben bile rahatsız oldum. bugünkü kalabalıkta sıcağında etkisi olabilir. Burası zaten kalabalık bir cadde koronanın burada çok geçtiğini sanmıyorum. Çok yoğun bir cadde insanlar çok takmıyor takar gibi görünüyor ama o eski stres yok gibi artık" diye konuştu.
Mustafa Demircan isimli bir vatandaş da, "Kalabalık herkes dışarıya attı kendini. Orucun vermiş olduğu stres bir de havanın güzel olması herkesi dışarıya yönlendirdi. Bir de alışveriş sıkıntısı var herkesin iftar için bir şeyler alması gerekiyor. Allah yardımcımız olsun" dedi. 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58