Yeni paralarda Şehit Ömer Halisdemir mi olacak?

Yeni paralarda  Şehit Ömer Halisdemir mi olacak?
15 Temmuz darbe girişiminin ardından sosyal medyada 10 TL’lik banknotun üzerine Şehit Ömer Halisdemir’in fotoğrafının konulması teklifi ortaya atıldı.

İnci Sözlük’teki bir kullanıcının hazırladığı 10 TL’lik banknotun üzerinde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in yanı sıra tankın üzerine çıkan vatandaşların da bir fotoğrafının olduğu görüldü. Banknotu hazırlayan kullanıcı “Paranın üzerinde resim olması bağımsızlık ve zafer içindir. Bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz yiğit adam Ömer Halisdemir'dir. Bilime olan katkılarına saygı duyuyoruz ama bağımsızlığımızı, çoluğumuzun çocuğumuzun geleceğini, vatanımızı, milletimizi kurtaran adamın Cahit Arf’dan daha çok hak ettiğini düşünüyorum. Siz ne dersiniz?” mesajını paylaştı.

İşte önerilen 10 TL’lik banknot:

10 TL’lik banknot daha sonra sosyal medya hesaplarından paylaşılmaya başladı. AKP’ye yakınlığıyla bilinen Osmanlı Ocakları da 10 TL’lik banknotu paylaşıp “Şehidimizi hatırlatsın...”dedi.

İşte o mesaj:

Sosyal medyada 10 TL’lik banknotun üzerinde 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir’in fotoğrafının yer almasına ilişkin mesajlar yayımlandı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58