Akşener: "Ey cahiller Atatürk'süz Çanakkale olur mu?"

Akşener: "Ey cahiller Atatürk'süz Çanakkale olur mu?"
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, haftalık basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin genel merkez binasında gerçekleştirdiği basın toplantısında gündemi değerlendirdi.

İşte o açıklamalardan satır başları:

"Bildiğiniz gibi her Salı Mecliste Genel Başkanlar birbirlerine laf çarpıp gösteri yapıyorlar. Halbuki ülkemizin daha doğru yaklaşımlara, daha ciddi çözümlere, ihtiyacı var Bizler o eksiği gidermek için her salı bu toplantımızı yapıyoruz.

Öyle ya,

Salı günlerini bir kör döğüşüne çevirenlere inat, bir adabın, bir umudun adresi olmak zorundayız. Biz bu yola 'İYİ'yi göstermek, hatırlatmak ve uygulamak için çıktık. İnsanlık tarihinde imkânsızın başarıldığı en büyük zafer olan,

Çanakkale Zaferi'ni bizlere kazandıran, onur madalyası olarak milletimizin göğsüne takan Çanakkale Şehitlerimizi ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü bir kere daha yad ediyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

Çanakkale bize, şartlar ne olursa olsun haklının kazandığını göstermiştir. Unutmayız, unutturmayız.

Kahraman ordumuz bugün gene kanıyla canıyla Afrin’de tarih yazıyor. Ülkemizi bu basiretsiz yöneticilerin içine düşürdüğü stratejik çukurdan çekip çıkarıyor. Kahraman komutan ve erlerimizi milletimize armağan ettikleri zaferimiz için kutluyor, şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize acil şifalar diliyorum.

Çok değerli gençler,

Bu konuşmadan önce Mart başında Avrupa Eskrim Şampiyonasında altın madalya kazanan Deniz Selin Ünlüdağ'ı aradım. Kendisine teşekkür ettim. Şampiyonluğu için kutlamıştım ama bu kez gazete röportajında söylediği "Kadın isterse her şeyi başarır" sözleri için teşekkür ettim.

Alnından öpmek istedim.

Değerli Arkadaşlarım,

Ülkemizin Deniz Selin gibi rol modellerine ihtiyacı var.

Bilim dünyası geçen hafta ünlü fizikçi Stephen Hawking'i kaybetti. Hawking’in bilimsel çalışmaları bir yana, başarma mücadelesi hepimize örnek olmak zorunda.

Vazgeçmek yok! Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!

Değerli Basın Mensupları,

Geçenlerde arkadaşlarla konuşuyorduk, Bu iktidarı hangi sembolle anlatalım diye. AK fetöcüler mi desek ne desek acaba? Bunlara isim çok. Sembollerden sembol beğeniyorduk ki, Sembol geldi önümüze düştü.

Alın size Çiftlikbank yolsuzluğu! Ak Parti iktidarını daha iyi hiçbir şey anlatamaz. Çiftlik bankçı arkadaş, Ak Parti yöneticileri ne diyorsa onu demiş, Ne vaad ediyorsa onu vaad etmiş.

Geçtiğimiz yıllarda bunlara inanan gariban vatandaşım Çiftlik bankçıya da inanmış. Adam paraları alıp götürmüş yurt dışında sefahat içinde yaşıyor. Benim gariban vatandaşımda burada kaptırdığı paranın peşinde çalacak kapı bulamıyor.

"AKP, ÇİFTLİK BANK GİBİ ANILACAK"

“Bu Çiftlik Bank’ı bir yere not alın. AKP bundan sonra Çiftlik Bank gibi anılacak. Kendisini çoban sanan insanlardan uzak durun artık. Çıkıyorlar fetihten bahsediyorlar. Az yutkun da konuş fetih seni aşar. Ordumuzu kendi Yeniçeri Ocakları sanıyorlar. Ordumuzu FETÖ ile yıprattıkları yetmiyormuş gibi şimdi de oy devşirme aracı olarak kullanıyorlar buna izin vermeyeceğiz.

'OY VERİRSEN METRO VAR' DİYENLERE...

Kendilerini Türkiye’nin tek seçeneğiymiş gibi sunanlara, senden büyük Allah var demek için geliyoruz. Çünkü milletimiz bize inanıyor. Milletimiz umutsuzluğa çözüm olacağımızın farkında. Milleti huzura erdirmeden bu yolun dönüşü de yok.

İstanbul’u atamayla yönetenlerin ‘Oy verirsen metro var’ diyenleri yerinden etmek için hukuk ve adalet dersi vermek için geliyoruz. Adalet din, dil, ırk ayrımı yaparak dağıtılamaz. Saray’da hakim, savcı atamaları yapıyorsunuz. Cumhurbaşkanı’nın hakim ve savcıları olamaz. AKP Genel Başkanı ve diğer yöneticileri bugüne kadar hakimlere bağımsızlık adına bir söz söylemediler.

"EY CAHİLLER ATATÜRK'SÜZ ÇANAKKALE OLUR MU?"

18 Mart Çanakkale Zaferi haftasında hutbeyi Atatürksüz okuttunuz. Be ey cahiller Atatürksüz Çanakkale olur mu? Atatürk sizin sığ siyasetinize sığmayacak kadar büyüktür. Dizi oyuncusu Engin Altan kardeşime 'Ertuğrul Gazi' muamelesi gösteren bir cumhurbaşkanımız var. Tarihi dizilerden öğrenenlerin durumu ortada. Tarihimizi biraz okuyun, dizilerden öğrenmekten vazgeçin.

"HADDİNİ BİLECEKSİN"

Karşımızda hazırolda duran Yunanistan bile “FETÖ’cüleri vermem” diye bize dikleniyor. Interpol bile sizi dikkate almıyor. Peki sen ne yapıyorsun? İstiklal Marşı’nı yeniden bestelemeye kalkıyorsun. Orada duracaksın! Haddini bileceksin! Bu millet İstiklal Marşı’na dokunmaya kalkanın haddini bildirecektir.

Bizim işimiz millete huzur vermek. Ülkemize iyilik ve refahı, başarı ve mutluluğu İYİ Parti getirecek. Bunu kadınları güçlendirerek, kızı, çocuğumuzu cesaretlendirerek yapacağız. Bu tamiratı hep birlikte yapacağız. Hep birlikte güçlü hep birlikte büyüğüz. Her Salı milletimizle grup toplantılarımızı yapmaya devam edeceğiz saygılarımı sunuyorum.”

İlgili Haberler