Araştırmacılar tüm dünyaya duyurdu. Korona virüsün kardeşi ortaya çıktı: Tıpa tıp benziyor

Araştırmacılar tüm dünyaya duyurdu. Korona virüsün kardeşi ortaya çıktı: Tıpa tıp benziyor
Korona virüsün akrabaları üzerinde araştırma gerçekleştiren bilim insanları, Kamboçya’daki donmuş yarasalarda korona virüsün kardeşi olarak nitelendirilecek bir virüs tespit etti. Uzmanlar, tespit edilen virüsün koronaya yüzde 97 benzediğini açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgınının sonlandırılması için çalışmalar devam ederken korona virüs ile ilgili çarpıcı araştırmalar da ortaya çıkmaya devam ediyor.

Buna göre Kamboçya’daki donmuş yarasalar üzerinde çalışma gerçekleştiren bilim insanları, korona virüse çok yakın bir virüs daha tespit etti. Uzmanlar, bu virüsün korona virüsün akrabası olduğunu aktardı. Araştırmacılar, yeni buluşun korona virüsün yaraslardan insanlara nasıl geçtiği noktasında önemli sorulara cevap vereceğini de belirtti.

YÜZDE 97 ORANINDA KORONA VİRÜSE BENZİYOR 

Uzmanlar, yeni bulunan virüsün daha önce korona virüse benzeyen en yakın akrabasından daha yakın olduğunu açıkladı. Yeni virüsün yüzde 97 oranında korona virüs ile benzeştiği kaydedildi.

Araştırmalarına devam eden bilim insanları, korona virüs ailesinin protein hücrelerine nasıl girdiğini ve çoğaldığını bulmaya çalışıyor. Söz konusu çalışmanın ilerletilmesi durumunda korona virüs ile ilgili önemli bilgilere ulaşılabileceği aktarıldı.

Kaynak: Live Science 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58