Buzdolabının içinde deniz yoluyla uluslararası seyahat. "Benim tanrım bu buzdolabı"

Brezilyalı bir balıkçı, Atlantik Okyanusu’nda teknesi battıktan sonra atladığı dondurucunun içinde okyanusta 11 gün boyunca hayatta kaldı.

Buzdolabının içinde deniz yoluyla uluslararası seyahat. "Benim tanrım bu buzdolabı"

Brezilya’da yayın yapan Record TV, okyanusta mahsur kalan Romualdo Macedo Rodrigues’in Ağustos ayında üç gün sürmesini planladığı bir balık avı gezisi için yola çıktığını ancak daha sonra teknesinin battığını fark ettiğini bildirdi.

Rodrigues’in yüzme bilmediği, tekne batarken dondurucunun içine atladığı ve 11 gün sonra teknenin battığı yerden yaklaşık 450 kilometre uzakta diğer balıkçılar tarafından kurtarıldığı aktarıldı.

11 gün boyunca dondurucu sayesinde hayata tutunan Rodrigues yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Benim hayatımdaki Tanrı, o dondurucuydu. Sahip olduğum tek şey o dondurucuydu, bu bir mucizeydi. Çaresizdim, sonumun geldiğini düşünüyordum. Ama tanrı bana bir şans daha verdi.”

11 gün boyunca dondurucunun içinde yaşayan Rodrigues, bu süreçte yaklaşık 5 kilo kaybettiğini, gözlerinin güneş ve rüzgardan zarar gördüğünü ve vücudunun çok fazla susuz kaldığını söyledi.

Akıntıyla birlikte Brezilya sınırlarından uzaklaşan Rodrigues, kurtarıldığında Surinam topraklarındaydı. Kıyıya çıkartılan Rodrigues’e ilkyardım yapıldıktan sonra Surinam polisi tarafından göz altına alındı.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar