Cengiz: Ben olsam aday olmazdım

Cengiz: Ben olsam aday olmazdım
Galatasaray'ın mevcut başkanı ve gerçekleştirilecek seçimde yeniden aday olan Mustafa Cengiz, Dursun Özbek'in adaylığını eleştirerek, "Bırakın aday olmayı, G.Saray adını ağzıma alırken bile çok dikkat ederdim" dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, yaklaşan seçim öncesinde Gazete Habertürk'ten Erhan Kaan Adıgüzel'e açıklamalar yaptı. Mustafa Cengiz'in röportajı şöyle:

Ocak’ta seçilmenize ‘sürpriz’ gözüyle bakanlar vardı, buna katılıyor musunuz?

Hayır, ben hiçbir zaman büyük konuşmam. Benim o zaman da şansım eşitti, şimdi de eşit. Seçileceğim de sürpriz olmadı. Atılan oyların tepki oyu olduğunu iyi biliyorum. Bunları tercih oylarına çevirmemiz gerekir. Arkamdaki rüzgarı hala hissediyorum. Özellikle G.Saray’la yüzde 100 ilgili olan kesimin bize teveccüh gösterece ğine inanıyorum.

Başkanlık için ‘ateşten gömlek’ dediniz. Geldiğinizde kucağınızda bombayı buldunuz mu?

Bu zaten az buçuk hesap kitap bilen insanlar için kabak gibi ortada değil mi? 2.5 milyar TL borç, 1.1 milyar TL alacak farkı ve evini barkını satmışsın, 2.5 yılda da 652 milyon TL net zararın var. Özkaynaklar eksi 600 küsüre inmiş.

"CEHENNEM AZABI GİBİ BİR ŞEY"

Bu tablo ateşten gömlek değil, nar-ı cehennem gibi bir şey... Bu yılların sorunu ama sadece bir önceki yönetimin değil. Alp Yalman’dan bu yana bu sorunlarla kar topu gibi uğraşıyoruz. Ancak biz bu yangını biraz söndürmüşüz ki 4 tane aday çıktı.

Dursun Özbek’in seçime girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

O, onun ve ona oy atanların tercihi... Saygı duyarım ama ben 2.5 yılda G.Saray’da evi barkı sattıktan sonra ve net 652 milyon TL konsolide zarar ettirsem bırakın aday olmayı, G.Saray adını ağzıma alırken bile çok dikkat ederdim. İstediğin kadar ‘Ben yaptım ben ettim’ diye laf söyle ama boş! Rakamlara bakıldığında 5 yıldır kulüp zararda... Biz 3 ayda 11 milyon kâra geçtik. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Rakamlar ortada... 190 locanın 70’i boştu. Bunun 40 tanesini 2 ayda sattık. 3 yıldır kombine almayanlar geldi. Bunlar kemiksiz 30 milyon TL eder. Genel kurulun bunları göreceğine inanıyorum, görmezlerse de saygı duyarım.

"CAVANDA VE GROSSKREUTZ'U DA DURSUN ÖZBEK GETİRMEDİ Mİ?"

Dursun Özbek, ‘Benim kurduğum takım, benim getirdiğim hoca’ diyor. Bu sözleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

- Sigthorsson, Cavanda, Grosskreutz da onun takımı... Olcan Adın’ı sorarım o zaman, çünkü bir sözle 13 milyon TL ödedik bizim yönetimimizde... Ahmet Çalık’ın da borcunu ödedik, haczi kaldırdık. İlk taksitler yarım yamalak ödenmiş ama kalan 4 yıllık borçlar duruyor. Ben bu bahsettiğim isimleri soruyor muyum?

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş