CHP: “Hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor”

CHP: “Hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor”
Partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Saray'ın elimizde dediği hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor, bekliyoruz” şeklinde konuştu.

CHP parti sözcüsü Faik Öztrak partinin genel merkezinde basın toplantısı gerçekleştirdi. Öztrak, YSK karanın ardından AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘hırsızlık’ sözlerine tepki gösterdi. Öztrak tepkisinde, “Saray'ın elimizde dediği hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor, bekliyoruz. Bunu mutlaka kamuoyuyla paylaşmanız lazım” ifadelerini kullandı.

Öztrak'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

“AKP 6 Mayıs'ta iptal edilen seçimden bir gün sonra 7 Mayıs'ta bir broşür devreye soktu. Kısa kararda olmayan ifadeler bu broşürde var ve bu ifadeler gerekçeli karara eklenmiş”

“250 sayfasının önemli kısmı muhalefet şerhi, 200 sayfası bir sürü tespit. 12 sayfa var. 12 sayfayı da 7 üye yazamamış. Bu minareye bir türlü kılıf bulamamış onu da Saray yazmış bunların eline vermiş onlar da imzalamışlar.”

“Saray'ın elimizde dediği hırsızlık görüntüleri bir türlü ortaya çıkmıyor, bekliyoruz. Bunu mutlaka kamuoyuyla paylaşmanız lazım.”

“Ramazanmış cumaymış, cami açılışıymış, iftarmış demeden hak yemeye devam ediyorlar.”

“25 günde milli gelirimiz tam 81 milyar dolar düşmüş. İşsizlerimizin sayısı 8.5 milyonu geçmiş. Resmi işsizlik oranımız Suriye'yle aynı seviyede. Kendilerini yakıyorlar, köprüden atlıyorlar, yaşamlarına son veriyorlar. "Varlıklı kişiler 50 kişi alsa sorun çözülür" diyorlar. Siz yaptığınız hatalarla tüketici güvenini yerlerde süründüreceksiniz, bu işletmelerde mallarını satamayacaklar. Bunu nereye kadar sürdürecekler? Sorumlu tamamen kendileri.”

“Yatırım ve üretim olan yerde istihdam olur. Bırakın istihdamı son bir yılda 811 bin kişi çalıştığı yerden ayrılmış. Sosyete damat, kayınpederden geri kalmıyor. Haziran ayında cari denge fazla verecek diyor. Övünüyor. Ekonomi daralıyor, ithalat düşüyor, cari fazla veriyorum diye övünüyorsun. Damadın bu hali mektepleri kapatsak eğitimi ne güzel idare ederiz diyen bakanın haline benziyor. “

“Ne oldu 3600 ek gösterge? Tık yok. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını düzeltecek çözümler nerede? Milletin dertlerine sırtını çevirmiş durumdalar. Bir tek İstanbul'un rantının peşindeler. İhale ve yandaş vakıflar üzerinden kurdukları düzeni devam ettirme peşindeler.”(İmam sandık görevlileri) “İmamlarda devlet memurlarıdır. Bizim buna herhangi bir itirazımız olmaz.” 

 

  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş