Cumhurbaşkanı Erdoğan itiraf etti: Bir konuda başarısız olduk!

Cumhurbaşkanı Erdoğan itiraf etti: Bir konuda başarısız olduk!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘AKP Adana Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu...

Konuşmasında AKP iktidarının icraatlarını öven Cumhurbaşkanı Erdoğan''dan bir de ''özeleştiri'' geldi...

"MUHALEFETİ DÖNÜŞTÜREMEDİK"

''''Bir konuda başarısız kaldık'''' diyen Erdoğan açıklamasında; "AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak bu başarılardan gurur duyuyoruz. Ancak 20 yılın muhasebesini yaptığımızda maalesef bir konuda geri kaldığımızı düşünüyorum.  Ülkemizdeki büyük dönüşümden muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı. Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri unutanlardan olmadık. Muhalefet yalan siyasetiyle milleti meşgul ediyor." ifadelerini kullandı.

Erdoğan''ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''''Yaklaşık 2,5 senenin ardından siz Adanalı kardeşlerimle hasret gidermekten memnuniyet duyuyorum. Bugün yine kabına sığmayan bir Adana var. Her birinize şükranlarımı sunuyorum. Adana kalkınsın diye çalışmalar yaptık. Bu kapsamda son 19 yılda Adana''ya toplam 50 milyar TL''lik yatırım yaptık.

Gençlik ve spordan sosyal yardımlara kadar her anlamda Adana''nın yanında olduk. Bugün de Adana''nın simge ve nişanesi olan birçok yatırımı devreye almanın onurunu yaşıyoruz. 

CHP''YE YÜKLENDİ

Bu yatırım Türk ekonomisine olan güvenin yanı sıra muhalefetin algı operasyonlarının işe yaramadığının göstergesidir. CHP''nin başını çektiği yatırım düşmanı odaklara rağmen uluslararası yatırımcılar Türkiye''yi tercih etmeye devam ediyor. Bu yatırımlar muhalefetin yalan üzerine kurduğu propagadansının işe yaramadığının ispatıdır. Küresel düzeyde yatırımların yüzde 35 azaldığı, birçok ülkenin ekonomide kontak kapattığı bir dönemde bizde yatırımları hiç kesmedi. 

Bay Kemal, kıskanma; çalış seninde olur. Turizmde de farklı bir ivme yakaladık.

Biz siyaseti muhalefet gibi ikbal kapısı değil hizmet kapısı olarak gören bir kadroyuz. Muhalefet çamur siyasetiyle gündemi meşgul ederken biz hep yaptıklarımızdan ve yapacaklarımızdan bahsettik. Biz siyaseti muhalefet gibi ikbal kapısı değil hizmet kapısı olarak görüyoruz.

Kefenimizi giyerek çıktığımız yolda 20 yıldır başımız dik yürüyoruz. Türkiye''nin geleceğine dair hayallerimiz, umutlarımız var. Türkiye''nin geleceğine dair gençlerimize umut aşılayan yegane parti AK Parti''dir.

''''BİR KONUDA BAŞARISIZ KALDIK''''

Bir konuda başarısız kaldık. Ülkemizdeki büyük dönüşümden muhalefetin de nasiplenmesini sağlayamadık. Muhalefet kendini güncellemeyi başaramadı.

Kürsülerde milletimize verdiğimiz sözleri unutanlardan olmadık. Muhalefet yalan siyasetiyle milleti meşgul ediyor.

Kılıçdaroğlu''nun milletimize sahra hastanesi diye pazarladığı yerin koca bir hangar olduğu ortaya çıktı.

SSK''yı batıran bu değil mi yahu? Allah, milletimizi CHP zihniyetinin eline düşürmesin.''''

İlgili Haberler