Özel kursların açılacağı tarih belli oldu. Ne zaman açılacak?

Özel kursların açılacağı tarih belli oldu. Ne zaman açılacak?
Korona virüs tedbirleri kapsamında okullarda ve kurslarda eğitime ara verilmişti. Bunun yanı sıra sürücü kursu, ve özel eğitim veren yerlerde eğitime ara vermişti.

Özel kurslar ne zaman açılacak? Sürücü kursları ne zaman açılacak? dershaneler açılacak mı? sorusu, mayıs ayının sonlarına doğru gelinirken, yanıtı araştırılan konulardan oldu. Korona virüsü önlemleri kapsamında çok sayıda eğitim kurumunun kapatılmasının ardından özel kursların açılacağı tarih son günlerde gündeme geldi. Peki, özel kurslar, özel kurslar ve sürücü kurslarının açılacağı tarih belli mi? İşte, ayrıntılar...

Okulların açılacağı tarihle ilgili değerlendirme yapan Bakan Selçuk geçtiğimiz günlerde şunları söyledi;

"Bu konuda ne olursa biz ne zaman ne yaparız konusunda hazırlıklarımız var. (Telafi eğitimleri) Temmuz ve ağustosu çok düşünmüyoruz, çok planlamıyoruz. Bizim öncesinde ve sonrasındaki dönemlere ilişkin çalışmalarımız, daha baskın ama böyle bir kriz durumunda dünyanın yaptığı işler gibi biz de senaryo ve takvim neyi gösterirse ona göre düzenlememizi yapacağız. Yaz ayları için bir planlamamız açıkçası yok. (Eylül ve ekim) daha ağır basıyor ve onun öncesindeki dönem için çalışmalarımız var. Yani mayıs ve haziran ayları için planlamalarımız var ama temmuz ve ağustos ayı için çok fazla bir planlama üzerinde çalışmıyoruz."

Selçuk, bu konudaki sözlerine açıklık getirirken, telafi eğitimlerinin temmuz ve ağustos aylarında olmayacağını söyledi. 'Ama mayıs ve haziran üzerinde, eylül ve ekim üzerinde yoğun bir planlamamız, çalışmamız var. Bu çerçevede, Bilim Kurulu tavsiye ederse ve Türkiye'nin genel durumu müsait olursa elbette biz mayıs, haziran ayında okulu açarız." diyen Selçuk, mayıs ve haziranın devreden çıkması gibi bir şeyin şu an kesinlikle söz konusu olmadığını kaydetti.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58