Devlet Bahçeli'nin "MHP iktidarı zorunluluktur" sözlerine AKP'den ilk cevap!

Devlet Bahçeli'nin
Semih Yalçın'ın paylaştığı Devlet Bahçeli'nin "MHP'nin tek başına iktidarı zorunluktur" açıklamalarına ilk yanıt AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, dün Twitter hesabından Devlet Bahçeli'ye ait sözleri paylaşarak, partilerinin tek başına iktidar olması gerektiğine vurgu yapmıştı.

Yalçın, Bahçeli'nin şu sözlerine yer vermişti:

"Kararsızlığın, inançsızlığın, gecikmenin ve tembelliğin başarısızlığı hazırlayan unsurlar olduğu şüphesizdir. Üç Hilal’in tek başına iktidarı artık bir zorunluluktur, ihtiyaçtır ve geleceğin lider ülke idealinin gerçekleşmesi buna bağlıdır."

AKP'DEN İLK YANIT GELDİ

MHP'nin bu çıkışına ilk yanıt AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan geldi. 

Kurtulmuş, şöyle konuştu:

"O CÜMLELERDEN BİR MANA ÇIKARILMAMALI"

"Sayın Semih Yalçın'ın tweetleri -sonradan ifade edildi zannediyorum- Sayın Bahçeli'nin daha önceki yıllarda söylediği sözlerden alınmış bir takım pasajlar. Onları tweetinden bir şekilde paylaştı. Buradan başka bir mana çıkarılmasının lüzumsuz ve anlamsız olduğunu ifade eden yeni bir tweet Sayın Yalçın atmış oldu. Başından beri bizim söylediğimiz, MHP ve AK Parti, Cumhur İttifakı'yla tek parti olmadı."

"BİZ İKİ AYRI PARTİYİZ"

"AK Parti ve MHP kendi siyasi kimlikleriyle var olan iki partidir ama Cumhur İttifakı ilk andan itibaren sorunsuz ve gerçekten yapıcı. Burada Sayın Bahçeli'nin ve MHP'nin ilk andan itibaren titizlikle verdikleri destekleri son derece anlamlı ve önemli buluyorum. Sorunsuz bir şekilde bugüne kadar devam etmiştir. Tekraren şöyle bir tavrı kimse beklemesin. Buradan iki parti tek partiymiş gibi bir anlamın da yanlış olduğu kanaatindeyim."

"DEVLET BAHÇELİ ERKEN SEÇİM İSTEMİYOR"

MHP'nin, AK Parti iktidarına, Sayın Cumhurbaşkanımıza verdiği destek açık ve nettir. Yani terörle mücadele, emperyalizme karşı verilen milli mücadele, Türkiye'nin yerli ve milli teknolojilerinin artırılması konusu gibi bütün milleti ilgilendiren ortak konularda MHP son derece açık bir şekilde koşulsuz bir destek veriyor. Sayın Semih Yalçın'ın da bu sözlerinin asla bir erken seçimle ilgisi yoktur. Çok kısa bir müddet önce Sayın Bahçeli de zaten 'Türkiye'de erken seçim yoktur, vaktinde seçim yapılacaktır.' dedi."      

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58