Diyanet İşleri Başkanlığı 35 ilçe müftüsü alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı 35 ilçe müftüsü alacak
Diyanet İşleri Başkanlığından, taşra teşkilatında açık bulunan kadrolara yazılı ve sözlü sınav sonucuna göre kurum içi naklen 35 ilçe müftüsü alınacağı bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, sınavla  alınacak ilçe müftüleri, en az dört yıllık dini yükseköğrenim mezunu veya  ilahiyat alanında doktora yapmış, sınava müracaatların bitiş tarihi itibarıyla  kamu kurum ve kuruluşlarında toplam 5 yıl görev yapmış, ihtisas kursu belgesine  sahip ve ilçe müftüsü unvanında müktesebi bulunan, Başkanlık teşkilatında halen  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/A maddesine göre çalışan kişiler  arasından seçilecek.

İlçe müftülüğü sınavı, yazılı ve sözlü olarak yapılacak. Yazılı sınav  30 Eylül'de Ankara'da düzenlenecek.

Sözlü sınav tarihi, yazılı sınav sonuçlarının açıklanması ve sözlü  sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra Başkanlığın internet  sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasında ilan  edilecek.

Yazılı ve sözlü sınavlar 100 tam puan üzerinden değerlendirilecek.  Sınavda başarılı olabilmek için yazılı ve sözlü sınavın her birinden en az 70  puan almak gerekecek. Yazılı sınavda 70 ve üzeri puan alan adaylar sözlü sınava  çağrılacak.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş