El Nusra'nın üç üst düzey komutanı öldürüldü

El Nusra'nın üç üst düzey komutanı öldürüldü
El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'ne bağlı Fetih Ordusu’nun üç üst düzey komutanının Halep’te düzenlenen hava saldırısında öldürüldüğü öne sürüldü.

Londra merkezli Suriye Gözlem Örgütü’nün bölgedeki çeşitli muhalif gruplardan aldığı bilgilere göre hava saldırısında, aynı zamanda Nusra Cephesi’nin Halep komutanı olarak bilinen Hacer el Homsi, Fetih Ordusu'na bağlı tugayların komutanı Ebu Müslim eş-Şami ve Fetih Ordusu’nun kurucularından Ebu Ömer Sarakibi’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda komutan ve militan öldürüldü.

Suriye Gözlem Örgütü'nün yerel kaynaklara doğrulattığı bilgilerine göre, Nusra Cephesi'nin üst düzey komutanları ve liderlik kadrosu, Suriye ordusunun ilerleyişi üzerine düzenlenen toplantı sırasında, kimliği belirlenemeyen uçaklardan yapılan hava saldırısında öldürüldüler.

Bölgeden haber veren çeşitli kaynaklara göre, saldırı, toplantıyı haber alan Suriye'nin uçakları tarafından yapıldı, bazı kaynaklara göre ise Fetih Cephesi'ne büyük darbe vuran saldırı ABD uçakları tarafından gerçekleştirildi.

 

 

 

Etiketler: , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş