Erdoğan ‘Biz kurduk’ demişti: İşte o üniversitenin kurulduğu tarih

Erdoğan ‘Biz kurduk’ demişti: İşte o üniversitenin kurulduğu tarih
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Afyonkarahisar’da ‘Biz kurduk’ dediği şehirdeki ilk devlet üniversitesi olan Afyon Kocatepe Üniversitesi 1974 yılında Anadolu Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuş, 1992 yılında ise Afyonkarahisar'da üniversite halini almıştı.

Afyonkarahisar'da toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şehre yapılan eğitim yatırımlarından söz ederken "45 bin öğrencinin eğitim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesini, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi'ni biz kurduk. Birinciyi de biz kurduk." dedi. Oysa Erdoğan'ın 'birinciyi de biz kurduk' dediği kentteki ilk devlet üniversitesi Afyon Kocatepe Üniversitesi, 1974 yılında Anadolu Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuş, 1992 yılında ise Afyonkarahisar'da üniversite halini almıştı.

Erdoğan, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı.

Türkiye, 31 Mart günü hayati önemde bir seçim yaşayacak. 31 Mart’ta vatanımızın geleceği adına çok kritik bir karar vereceksiniz. Dosta güven, düşmana korku salacak tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz. Ülkemize kurulmaya çalışılan tuzağı bozmamız gerekiyor.

Bizim rotamızı siz çiziyorsunuz. İstikametimizi yine siz belirliyorsunuz. Biz CHP gibi 3-5 fazla oy almak için Pensilvanya’daki o şartalatan, Kandil’deki terör ağalarına taşeronluk yapmıyoruz. Biz laf üstüne laf koymanın değil, taş üstüne taş koymanın,

Türkiye’nin hedefleriyle buluşturmanın gayretindeyiz. Konuştuğumuz zaman da CHP’nin başındaki zat gibi yalanla değil, yatırımlarımızla, projelerimizle konuşuyoruz.

Şu anda Bay Kemal’in en büyük özelliği nedir; yalan. Onun için de açtığım bütün davaları kazanıyorum. birinden 1 buçuk milyon birinden bir milyon aldık. İnşallah parayı alınca Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacağız.

1974 KURULAN ÜNİVERSİTE İÇİN ‘BİZ KURDUK’ DEDİ

Bizi anlamak isteyen hiç uzağa gitmesin, gelsin Afyon’a baksın. Afyon’da toplam yatırım bedeli 1 milyar 112 milyonu aşan hizmet açılışını gerçekleştiriyoruz. Bütün yatırımların Afyonkarahisar’a hayırlı olmasını diliyorum. 17 yılın öncesinin Afyon’u ile 2019’un Afyonu arasında dağlar kadar fark var. Yaptığımız yatırımlarla Afyon’un ihmaline son vermekle kalmadık, çağ atlattık. Son 16 yılda 21,5 kattrilyon yatırım yaptık.

45 bin öğrencinin eğitim gördüğü şehrimize ikinci devlet üniversitesini, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni biz kurduk. Birinciyi de biz kurduk.

Sayılı günler çabuk geçer, 40 gün sonra oylarınızı kullanacaksınız. 31 Mart günü kritik bir karar vereceksiniz. Kimin kimlerle iş tuttuğunu zaten takip ediyorsunuz. Yine çok büyük bir siyaset mühendisliği yapılıyor. Benim Afyonkarahisarlı kardeşlerim bu teröristlere, bu teröre karışanlara oy vermez. 31 Mart zillet ittifakından kurtuluşun başlangıcı olacaktır.”

İlgili Haberler
Erdoğan, Özhaseki'yi unuttu Yavaş'ı hedef aldı...Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan bir üniversite gafı daha!Hükümete yakın anket şirketinden yeni açıklama: "AKP Ankara ve Antalya'yı kaybediyor"
  • Yorumlar 26
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş