İstanbul'da beklenen karın kalınlığı açıklandı. Meteoroloji'den son dakika uyarısı

İstanbul'da beklenen karın kalınlığı açıklandı. Meteoroloji'den son dakika uyarısı
Meteoroloji, Marmara bölgesi için yoğun kar uyarısı yaparken İstanbul'daki kar kalınlığının 20-40 cm arasında beklendiğini açıkladı.

DHA'nın haberine göre, Meterololoji Genel Müdürlüğü Marmara bölgesi için yoğun kar uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, "Marmara Bölgesinde bugün genellikle yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde görülecek yağışların, akşam saatlerinden sonra bölge genelinde, kuzeybatı yönlerden esmesi beklenen kuvvetli rüzgarla birlikte kar yağışına döneceği, Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Bursa, Yalova, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde bu gece ve yarın yoğun kar (20-40 cm) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, "Kuvvetli, yer yer yoğun (10-20 cm) kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" uyarısında bulundu.

 

kar-007.jpg

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş