İYİ Parti'den, "Türkeş ve Yazıcıoğlu Üniversitesi" hamlesi!

İYİ Parti'den, "Türkeş ve Yazıcıoğlu Üniversitesi" hamlesi!
İYİ Parti, "Yükseköğretim Kanunu Tasarısı" ile bölünen üniversiteler için harekete geçti. Kayseri ve Sivas'ta yeni açılacak üniversitelerin isimlerinin Türkeş ve Yazıcıoğlu olması için Meclis'e önerge sunacak.

Kayseri Üniversitesi'nin adının Alparslan Türkeş Üniversitesi olması, Sivas'ta bölünen üniversitenin ise Muhsin Yazıcıoğlu Bilim ve Teknoloji Üniversitesi olmasını içeren önergeyi İYİ Parti olarak bugün Meclis'e sunacak.

İYİ Parti Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Isparta Milletvekili Nuri Okutan, Balıkesir Milletvekili İsmail Ok ve Bursa Milletvekili Kadir Koçdemir'in imzasının bulunduğu önergede, "Adnan Menderes, Turgut Özal, Bülent Ecevit, Süleyman Demirel, Necmettin Erbakan gibi Türkiye'nin siyasi tarihinde önemli yerleri olan isimlerin adına üniversiteler bulunmakta olup, Türk milliyetçiliği fikriyatının en önemli isimlerinden olan, Milliyetçi Hareket Partisi merhum lideri Alparslan Türkeş'in isminin Kayseri'de kurulacak olan yeni üniveristeye verilmesi ailesi, yakınları ve büyük Türk milleti için onur olacaktır" ifadeleri yer aldı. 

Yine önergede Muhsin Yazıcıoğlu için de "25 Mart 2009 tarihinde henüz tam olarak aydınlatılmayan bir helikopter kazasında yitirdiğimiz Merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin de kendi memleketi olan Sivas'ta yeni kurulacak olan üniversiteye verilmesi ailesi, yakınları ve hemşehrileri için onur olacaktır" denildi. 

İYİ Partili vekiller tarafından bugün Meclis'e verilecek olan o önergeler: 

dcn5dtfx4aeqyc7.jpg

dcn4_m0xcaify5h.jpg

İlgili Haberler
'Cumhur İttifakı'ndan Türkeş ve Yazıcıoğlu'na ret!YÖK'ten üniversite bölmeye ilginç açıklama
  • Yorumlar 9
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.