Karamollaoğlu, "En büyük sorun kutuplaşma"

Karamollaoğlu, "En büyük sorun kutuplaşma"
Saadet Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Temel Karamollaoğlu, NTV'de soruları yanıtladı. Karamollaoğlu, "Türkiye'de en büyük sorun kutuplaşma" dedi.

Karamollaoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

(Saadet Partisi'nin Kürt raporu) Yok demek sorunun olmadığı anlamına gelmiyor. Onlara söz vermiştik, bu konuyla ilgili görüşlerimizi Diyarbakır'da açıklayacağız demiştik. Çözüm önerilirimizi gündeme getirdik. Anadilde eğitim de verilebilmeli. Bu onlar için bir ihtiyaç olarak görülüyor. Bu talebin de yerine göre karşılanmasında biz de bir sakınca görmüyoruz. 

Diyarbakır'a her gittiğimde biraz daha fazla ilgi olduğunu fark ettim. Bu sefer seçime giderken daha farklı bir hava vardı. Biz önce Diyarbakırlı düşünürlerle bir araya geldik. Onlar bizim raporla ilgili sorular sordu biz de yanıtladık. 

(Saadet Partisi'nin ekonomik vaatleri) Türkiye'deki kutuplaşmayı en önemli sorunu görüyoruz. Ekonomiden önce Adalet reformu ve Güçler ayrılığını önemsiyoruz. Dış politikada etkili olmak istiyorsanız ekonominiz iyi durumda olmalı. Sattığınızın aldığınızdan fazla olmalı.

Ülkedeki büyümeyi obezite hastalığına benzetiyorum. Biz şu anda milli gelirin içine borcu da katıyoruz. Ekonomi dediğimiz güçlenerek kalkınmak bizim ekonomik kalkınma modelimiz olması gerektiğine inanıyoruz.

Hükümetin en çok övündüğü şey "IMF'ye borcum yok" IMF'ye yok ama başka yerlere var. Bugün Türkiye'nin uyguladığı ekonomi politikaları Kemal Derviş'in getirdiği politikalarla aynı.

Kuvvetler ayrılığının sağlanması lazım.  Cemevlerinin statüsü toplu olarak ele alınmalı.

Tam seçime giderken şu sıralara af gibi konuların gündeme getirilmesini doğru bulmuyorum. Seçim rüşveti gibi geliyor. 

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş