Konya halkını korkutan olay! Yine ortaya çıktı

Konya halkını korkutan olay! Yine ortaya çıktı
Konya'da, eşinden boşanan ve kızı ile birlikte yaşayan Hatice Aslan'ın, evindeki eşyalar iddiaya göre kendiliğinden tutuşuyor. Aslan, '15- 20 gündür evimizde yangınlar çıkmaya başladı. Aniden yataklar, yorganlar, perdeler tutuşmaya başlıyor. Kızımın üzerindeki eşyalar yanıyor. Biz evdeyken yangınlar başlıyor. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililere yalvarıyorum. Bize bir çare bulsunlar" dedi.

DHA’nın haberine göre, Konya'da, eşinden boşanan Hatice Aslan(63) ve kızı Duha Aslantaş’ın(23) birlikte yaşadığı merkez Meram ilçesi Ayanbey Mahallesi'nde bulunan tek katlı evde iddiaya göre eşyalar kendiliğinden tutuşuyor. Yaşananları anlatan Hatice Aslan, eşyaların kendiliğinden neden tutuştuklarını bilmediklerini söyledi. Eşyalar tutuştuğunda kendi imkânlarıyla alevleri söndürdükleri ve bir kez itfaiye çağırdıklarını ifade eden Aslan, yanan eşyalarını da attıklarını belirtti. Sorunun çözüme kavuşmasına istediğini belirten Aslan, şunları söyledi:

'15- 20 gündür evimizde yangınlar çıkmaya başladı. Aniden yataklar, yorganlar, perdeler tutuşmaya başlıyor. Kızımın üzerindeki eşyalar yanıyor. Biz evdeyken yangınlar başlıyor. Biz ne yapacağımızı şaşırdık. Yetkililere yalvarıyorum. Bize bir çare bulsunlar. Biz bu evde nasıl yatalım. Zaten yatacak yatağımızda, eşyamız da kalmadı. Ben sabaha kadar uyumadan yangın çıkarsa söndürürüm diye bekliyorum. Her taraf böyle yandı. Yanan birçok eşyamızı çöpe attık. İş mi yapacağız, yemek mi yapacağız, hayatımızı mı devam ettireceğiz bilmiyorum. Böyle bir evde nasıl yaşayalım? Korkuyoruz ama gidecek bir yerimizde yok. Aldığım bin lira maaşla geçinmeye çalışıyoruz."?

evde-kendiliginden-cikan-yanginlar-anne-ve-kizini-endiselendiriyor-8748-dhaphoto7.jpgevde-kendiliginden-cikan-yanginlar-anne-ve-kizini-endiselendiriyor-2096-dhaphoto12.jpg

evde-kendiliginden-cikan-yanginlar-anne-ve-kizini-endiselendiriyor-9924-dhaphoto13-001.jpgevde-kendiliginden-cikan-yanginlar-anne-ve-kizini-endiselendiriyor-9924-dhaphoto8-001.jpg

y2-gspd-jpg.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş