"Küfür edenin borcunu sil, ama fabrikaları kapat"

"Küfür edenin borcunu sil, ama fabrikaları kapat"
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba zarar ediyor gerekçesiyle özelleştirilmesi planlanan şeker fabrikalarının satılmasına tepki göstererek Millete küfür edenlerin 465 milyon vergi borcunun silindiğini hatırlattı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba özelleştirilmesi planlanan şeker fabrikalarının satılmasına tepki gösterdi.

 Bu millete küfür eden Mehmet Cengiz'in 465 milyon vergi borcunun silindiğini hatırlatan Ağbaba, “AKP’liler ‘şeker fabrikaları devlete yük, zarar ediyor, kapatacağız’ diyorlar. Fabrikalar zarar etmiyor, bilerek ve istenerek zarar ettiriliyor" iddiasında bulundu.

Ağbaba, "Araç geçme garantili Yavuz Sultan Selim Köprüsü  de zarar ediyor. Hasta garantili Şehir Hastanesi yapmışlar. Zarar ediyor. Onları da kapat öyleyse. Böyle bir devlet yönetimi olur mu?” dedi.

Ağbaba, Kars Şeker Fabrikası önünde yaptığı konuşmada, fabrikaların zarar ettiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirterek “Fabrikalar zarar etmiyor, bilerek ve istenerek zarar ettiriliyor” dedi. Birkaç yıl öncesine kadar hayvancılık denilince akla Kars’ın geldiğini kaydeden Ağbaba,  “Malatya’dan, Antalya’dan, Eskişehir’den insanlar gelir Kars’tan hayvan satın alırlardı. Kars, Sovyetleri doyururdu. Gaziantep’e, Irak’a, Suriye’ye eti Kars verirdi. Et Balık Kurumu kapatıldı, köylüyü yok ettiler. Süt Fabrikasını kapatıldı, üreticiyi yok ettiler. Yem Fabrikasını kapattılar . Çimento Fabrikasını kapattılar. Kapatılan, özelleştirmelerin olduğu zaman Karslıların sesi çıkmadı. Gittiğimiz her yerde bu tablonun değiştiğini görüyoruz. Şeker Fabrikaları ile ilgili bir ittifak kurulmuş durumda. Siyasi ittifak değil, gelecek ittifakı değil, koltuk ittifakı değil, vatan ittifakı” İfadelerini kullandı.

“Hükümet fabrikaların zarar ettiğini söylüyor. Burada iddiayla söylüyorum her ortamda da tartışmaya hazırız. Fabrikaların zarar etmesi kocaman bir yalan” diyen Ağbaba, "Millete küfür eden yandaş iş adamının 465 milyon vergi borcunu affediyorsun şeker fabrikalarının 31 milyon zararına laf ediyorsun .Yazıklar olsun sana” dedi. 

Ağbaba, “25 fabrikanın toplam zararı sarayın 13 günlük zararına denk. Meclis başkanı binlerce lira harcayarak kendisine oda döşetmiş. Kim oturuyor İsmail Karaman beyefendi. Şeker fabrikalarında ise alın terini toprağa döken işçi oturuyor. Tırnaklarıyla kazıyarak üretim yapan pancar üreticileri oturuyor. İtibarın tasarrufu olmaz diyorlar. Eğer memlekete itibar kazandıracaksan bunu şeker fabrikalarıyla kazandıracaksın. Vatanı vatan yapmak için hep birlikte mücadele edildi. Şehitler verildi.  Bu topraklara ve değerlerine sahip çıkmamız gerekiyor. Vatanı vatan yapan çay, tütün, şeker pancarı, pamuk, fındık.. Bunlar yoksa bizim varlığımızın ne anlamı var” dedi.

İlgili Haberler
Sağlık Bakanlığı'ndan NBŞ uyarısı"Saray'ın 13 günlük harcaması şeker fabrikalarının tüm zararını karşılıyor"NBŞ lobisinden 'Nişasta şekerini' aklama girişimi
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş