Kulüpler protokole uymayınca Sağlık Kurulu da sorumluluk kabul etmedi: Protokole uyulamıyorsa futbol başlamaz

Kulüpler protokole uymayınca Sağlık Kurulu da sorumluluk kabul etmedi: Protokole uyulamıyorsa futbol başlamaz
Türkiye Futbol Federasyonu, kamuoyunda büyük tartışma yaratan futbola dönüş protokolünün tamamını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu, liglerin başlaması için takımların uyması gereken kuralları içeren ve büyük tartışma yaratan Futbol DÖNÜŞ Öneri Protokolü’nü açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada yaşanan tartışmalar sonrası protokolün tamamının açıklandığı vurgulandı.

TFF'den yapılan açıklama şu şekilde:

TFF Sağlık Kurulu, bazı kulüplerimizin liglerle ilgili nihai karar açıklanmadan antrenmanlara başlamış olmaları ve Pandemi sürecinin devam ediyor olmasını da göz önüne alarak 01/05/2020 tarihinde bir dizi önlemin de içinde bulunduğu futbola dönüş öneri protokolünün ilk kısmını açıklamıştır.

TFF Yönetim Kurulu'nun liglerin muhtemel başlama tarihi ile ilgili aldığı kararı 06/05/2020 tarihinde açıklaması ve diğer yandan öneri protokolünün lig hazırlık çalışmalarının henüz başında olunması sebebiyle açıklanmayan bölümleri hakkında kamuoyunda tartışmaların başlaması nedeni ile sağlık kurulumuz protokolün tamamını açıklama kararı almıştır.

Öneri Protokolünün tamamı bireysel antrenman, grup antrenmanı, takım antrenmanı, müsabaka dönemi başlıkları ile bu dönemlerin herhangi birinde şüpheli, olası veya pozitif vaka olması durumunda ne yapılabileceği ile ilgili önerileri içermektedir.

Bu protokol adından da anlaşılacağı üzere bir öneri paketidir.

Öneri Protokolünün İçişleri Bakanlığımızın ve Sağlık Bakanlığımızın Pandemi ile ilgili aldığı karar, yaptığı açıklama, genelge ve rehberleri ile çelişmesi halinde geçerli olan hiç kuşku yok ki bakanlıklarımızın konuyla ilgili kararlarıdır. Gereği ve bilgilendirme için kamuoyunun dikkatine saygı ile sunulur.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58