Melania Trump, Arabistan'da değil Vatikan'da başını örtmeyi tercih etti

Melania Trump, Arabistan'da değil Vatikan'da başını örtmeyi tercih etti
Trump'ın göreve geldikten sonra ilk yurt dışı seyahati olan Suudi Arabistan'da başını örtmeyen Melania Trump'ın Vatikan ziyaretinde bu kez siyah bir örtüyle başını kapattığına dikkat çekildi.

Suudi Arabistan, İsrail ve Filistin'den sonra Vatikan'a giden ABD Başkanı Donald Trump, Vatikan'da Papa ile bir araya geldi. Trump'a; eşi ve kızının yanı sıra, ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da eşlik etti.

t2-015.jpg

Trump Papa Francis'e, ABD'de siyahların özgürlük mücadelesinin sembol ismi ve insan hakları lideri Martin Luther King'in kitaplarının ilk baskısını hediye etti.

Associated Press'in haberinde, Trump'ın Papa'ya hediye ettiği bir seri kitabın arasında King'in yazdığı 5 kitap olduğu belirtildi.

Beyaz Saray, Papa'nın 2015'te Kongre'ye yaptığı konuşmada King ve onun insan hakları mirasına değinmiş olduğunu hatırlattı.

t3-012.jpg

PAPA'DAN TRUMP'A 'ZEYTİN DALI

30 dakika süren görüşmede Papa Francis'in ise ABD Başkanı'na hediye olarak üstünde zeytin dalı bulunan bir nişan verdiği bildirildi.

Papa Francis, barış mesajıyla birlikte üç temel öğretisinin kopyalarını da hediye etti. Trump, bunları okuyacağını söyledi.

t5-003.jpg

PAPA'DAN MELANIA'YA ‘POTIZZA' SORUSU

Papa Francis, ABD Başkanı'yla görüşmesinin ardından First Lady Melania Trump'la da kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Papa bir çevirmen aracılığıyla First Lady'ye, "Onu neyle besliyorsunuz, potizza'yla (Bir çeşit Sloven hamur işi) mı?" diye sordu.

t4-004.jpg

SUUDİ ARABİSTAN'DA BAŞINI KAPAMADI, VATİKAN'DA ÖRTTÜ

Öte yandan Trump'ın göreve geldikten sonra ilk yurt dışı seyahati olan Suudi Arabistan'da başını örtmeyen Melania Trump'ın bu kez siyah bir örtüyle başını kapattığına dikkat çekildi.

 

İlgili Haberler