Meral Akşener'den çarpıcı açıklamalar

Meral Akşener'den çarpıcı açıklamalar
MHP Genel Başkan Adayı Akşener, Halk TV'de katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Akşener, "Parti içinde yüzde 80'lik kısım değişim istiyor, biz iktidar olacağız" dedi.

MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Halk TV'de yayınlanan Basın Koridor'u programında MHP içindeki gelişmeler, darbe girişimi ve siyasi atmosferle ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

MHP'deki Genel Başkanlık iddiasından ne olursa olsun vazgeçmeyeceğine değinen eden Akşener, "Milliyetçi Hareket Partisi'nin yüzde 80'i değişim istiyor" dedi.

Akşener'in açıklamalarından satırbaşları:

"LAİKLİĞİ DİN ADAMLARI TARİF ETMEMELİDİR"

Laiklik hukuk kavramıdır, hukukçuların tarif etmesi gereken bir kavramdır. Düşüncelere eşit mesafede olunabilsin diye getirilmiştir. Dinciler tarif etmemelidir. Bu ülkede her şey gayrı ciddi tarif edilmektedir.

"BÖLGE HALKI ARTIK DEVLETE İSTİHBARAT VERMİYOR"

Türkiye’de çözüm için ele alınan her problem daha da derinleşmiştir. Geçmişte PKK halka bu kadar nüfuz edememiştir. Artık bölge halkı devlete istihbarat vermiyor. Güneydoğu'da korucu ailesi bir dostum aradı, "biz Türk davasına ihanet mi ettik?" dediler. Çünkü hükümet onları ortada bıraktı.

"MHP'NİN YÜZDE 80'İ BİZİ DESTEKLİYOR"

MHP milletvekili kaybı yaşadığı günden beri nedenlerini sorguluyoruz. Bu bir değişim hareketiyse şu an itibariyle bu sonuca itiraz eden insan sayısı MHP'nin yüzde 80'i. Genel Merkez şuan ancak yüzde 20'ye tekabül ediyordur. Biz iktidar olacağız.

15 Temmuz'da bir terör örgütünün kalkışması oldu. Vatandaşlar, polisler ve askerler bu kalkışmayı engelledi. Bundan sonra bir Yenikapı ruhu oluştu. Fakat bu Yenikapı ruhu suistimal edildi.

"NEYE MAL OLURSA OLSUN BU MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİM"

Bizim kurultay sürecinde asla geri adım atmışlığımız yoktur. Süreç şuan Asliye Hukuk Mahkemesi'nde.

1 yıldır demokrasi mücadelesi veriyoruz. 1 yıldır bir siyasi partinin kurultay talebi yerine getirilmez mi? Bu ayıptır ayıp. Böyle bir şey olabilir mi?

Bana neye mal olursa olsun bu mücadeleyi sürdüreceğim. Bu süreci Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürsek herkes ceza alır. Ama biz bunu yapamayız, bizim geleneğimizde böyle bir şey yok.

"AKP'NİN OYLARININ YÜZDE 19.5'U EMANET OY"

Biz MHP'nin potansiyelinin çok yüksek olduğuna inanıyoruz. AKP'nin oy aldığı alan bizim de temsil ettiğimiz alan. AKP'nin aldığı oyun yüzde 19.5'u emanet oy. Bu oyların MHP'ye gelmesi muhtemeldir ve havuz medyası bu yüzden bana saldırmaktadır.

"KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN OLUNCA ÜLKEMİZE 'DERSİM' DİYE BİR TABİR GİRDİ"

AKP'de cumhuriyetin bazı değerlerine itirazlar var. Şu anda Atatürk'e sövün ifade hürriyeti olur, Erdoğan'a hakaret edin yıllarca hapis yatarsınız. Kılıçdaroğlu Genel Başkan olduktan sonra 'Dersim' diye bir tabir girdi ülkemize. Bu Cumhuriyet sürek avı yapmamıştır. Tunceli'de doğmuş CHP'nin delegeleri tarafından CHP'nin başına getirilmiş Kemal Kılıçdaroğlu gerçeği var. Bu Cumhuriyet'in en güzel yanıdır. 

DARBE GECESİ BANA FETÖ'NÜN BAŞBAKANI İFTİRASI ATILDI

Sayın Cumhurbaşkanı’nın ekibi bu kalkışmanın dönebileceği duygusuna kapıldığı sırada Meral Akşener’i FETÖ’nün başbakanı diye iftira atmaya başladılar.

Bunun failini takip ediyorum, bulacağım inşallah. Darbenin sonuçları itibariyle kim zarar gördü diye bakarsak bizim hareketimiz ve Türk ordusu zarar gördü. Şu an yüzde 45’i FETÖ’cü olduğu iddia ediliyor.

Bu darbe girişimi muhalefetin işine yarmadığı ortada, ben bunun iktidarın yaptığını söylemiyorum, bu bir FETÖ’nün darbe girişimiydi ama en çok iktidarın işine yaradı. O gece önce Ülke TV'de sonra Beyaz TV’de gecenin 1’inde benim FETÖ’nün Başbakanı olduğum yönünde ilk iftiralar atılmaya başlanıldı.

Ben 12 Eylülü yaşadım, 12 Mart’ı biliyorum, 28 Şubat’ı yaşadım, şimdi bunları konuşmak zorundayız. İnsanlar kendilerine FETÖ’cü diyecekler diye konuşamıyoruz. 12 Eylül’de eylemlere katıldığı iddia edilen insanlar alındı, sempatizanlar alınmadı. 14 yıllık iktidarlık sürecinde bakanlıklar cemaatlerle paylaşılmıştı. Geriye dönersek pek çok mağdur oldu. Bunların bir kısmı gerçekten FETÖ’cü de olabilir bir kısmı atılan iftiralar sebebiylede bu durumda olabilirler. Size bir yaşanmış olayı anlatmak isterim. Bir arkadaşımın kız kardeşini kayınvalidesi FETÖ’cü diye şikâyet etmiş, şimdi o arkadaşımın kız kardeşi ve eşi FETÖ’cü diye gözaltına alındı. Bu ailede Mahmut Efendi’nin cemaatindenmiş, Şimdi Mahmut Efendiden temiz kâğıdı bekliyorlar temize çıkmak için. Durum bu kadar vahim maalesef.

İlgili Haberler
Akşener’e başbakan yardımcılığı böyle teklif edilmiş!
  • Yorumlar 32
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş