MHP'li iki vekil tartıştı, yumruklar havada uçuştu

MHP'li iki vekil tartıştı, yumruklar havada uçuştu
MHP Aydın Efeler İlçe Kongresi'nde Genel Merkez'in adayının kongreyi kaybedeceği anlaşılınca, Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, Aydın Milletvekili Deniz Depboylu'nun konuşması sırasında kongreyi iptal etti. Bunun üzerine dışarıda arbede yaşandı.

Başkanlık için Ahmet Baskın ile Kadir Özdemir'in yarışacağı MHP İlçe Kongresi için partililer, sabah saatlerinde Aydın Kütür Merkezi Hidayet Sayın Salonu’nda toplandı.

Kongreye MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu, MHP Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy, MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve çok sayıda partili katıldı. Kongre öncesi faaliyet raporu okundu ve ardından konuşmalara geçildi.

İKİ VEKİL TARTIŞTI

MHP Aydın Milletvekili Deniz Depboylu’nun konuşması sırasında MHP Osmaniye Milletvekili ve MYK üyesi Ruhi Ersoy'un “Konuşmanızı toparlayın” diyerek uyarması üzerine Milletvekili Depboylu konuşmasını tamamlayıp salonu terk etti.

“Ben kürsü hakkımı önce kullanmak istiyorum” diyerek konuşmak için kürsüye çıkan Ersoy'un sert ifadeler kullanıp, “Görülen lüzum üzerine bugünkü yapılacak seçim tüzük gereği iptal edilmiş, başka bir tarihe ertelenmiştir” demesi salonda tepkilere neden oldu.

SALON DIŞINDA KAVGA

Divan kurulu üyelerinin tutanaklara attığı imzadan sonra salon dışına yönelen Milletvekili Ruhi Ersoy, kapıda bekleyen bir grup partili tarafından protesto edildi. Sözlü sataşmanın ardından tekme yumruklu kavgaya dönüşen olay, polis ekiplerinin ve diğer partililerin araya girmesiyle sakinleştirildi.

İlgili Haberler
MHP Aydın İl Başkanı istifa ettiMHP'li Başkana silahlı saldırı!
  • Yorumlar 27
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.