Mısır Cumhurbaşkanı Sisi kadınları desteleme konusunda talimatlar yağdırdı

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi kadınları desteleme konusunda talimatlar yağdırdı
Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, ülkesindeki kadın haklarının durumuna ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Sisi, hem tacize karşı kadınlarının güvenliğinin sağlanması gerektiği hem de ekonomik alanda kredi ve destekleme konusunda erkek ile kadın arasında ayrımcılığı kaldırma çağrısında bulundu.

Mısır Cumhurbaşkanı Sisi kadınları desteleme konusunda talimatlar yağdırdı

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, ülkesindeki kadın haklarının durumu ve ayrımcılığın ortadan kaldırılmasına ilişkin flaş açıklamalarda bulundu. Ekonomik alanda kadınlara uygulanan ayrımcılığa ilişkin konuşan Sisi, Merkez Bankası’na kredi ve ekonomik destek verme konularında erkek ile kadınlar arasındaki ayrımcılığı açıkça engelleyen tedbirler almasını istedi.

Sputnik’te yer alan habere göre Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah el Sisi, Arap dünyasında 21 Mart’ta kutlanan Anneler Günü için yaptığı konuşmada ülkedeki kadın haklarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

AZAMİ SEVİYEDE GÜVENLİK ÖNERİSİ

Temsilciler Meclisi’ne evlilik yaşını belirlemeyi, erken yaşta evliliği açık bir şekilde engellemeyi öngören bir evlilik yasasını ivedilikle çıkarma çağrısı yapan Sisi, toplu taşımada kadınlara tacize karşı azami seviyede güvenlik sağlanması gerektiğini söyledi.

Sisi, ayrıca kırsalda yaşayan kadınlara yönelik daha fazla projenin yapılması talimatını da verdiğini de belirterek, Planlama Bakanlığı''nı karar alma pozisyonlarında kadınların durumunu izleme görevini verdi.

İlgili Haberler