Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e alınmamasını eleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan TÜİK Başkanı'yla ne konuştuğunu anlattı

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) binasına alınmamasıyla ilgili dikkati çeken bir açıklama yaptı.

Haber Giriş: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 12:39
Son Güncelleme: 4 Aralık 2021 Cumartesi - 12:48
Takip Et
Kılıçdaroğlu’nun TÜİK’e alınmamasını eleştiren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan TÜİK Başkanı'yla ne konuştuğunu anlattı
+
Aa
-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), enflasyon verilerinin açıklanması sonrası kendilerinden bilgi almak isteyen ana muhalefet partisine dün kapılarını açmadı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve denetleme yetkisine sahip milletvekilleri, TÜİK'in internet sitesinde özetle, "Merkez teşkilatımıza gelebilirsiniz, her türlü bilgiyi alabilirsiniz" dendiğini belirtse de devlet kurumuna giremedi.

“SARAY’IN DEĞİL HALKIN MEMURU OLUN”

Binanın önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, TÜİK'in devlet kurumu olmaktan çıkıp Saray kurumu haline dönüştüğünü belirterek, "Şu binada oturanlar unutmasınlar oturduğunuz binalar bu memleketin vatandaşlarının ödedikleri vergilerle yapıldı. Asla unutmasınlar aldığınız aylıklar emeklinin işçinin ödediği ödedikleriyle aldığınız aylıklardır. Sarayın değil halkın memuru olun" ifadesini kullandı.

TANJU ÖZCAN TÜİK BAŞKANI İLE KONUŞTUKLARINI ANLATTI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, iki hafta önce açıklamadığı bir sebepten dolayı TÜİK Başkanı Sait Erdal Dinçer ile görüştüğünü belirterek Twitter hesabından o görüşmenin detayını şöyle anlattı:

“2 hafta önce TÜİK başkanını Bolu ile ile ilgili bir konu için ziyaret etmiştim. O ziyarette kendisi bana ‘genel merkez yetkililerinin kendisini hiç ziyaret etmemesinden yakınmış hatta davet ederlerse genel merkeze gelirim’ demişti. Bu sözlerden sonra bugün sayın Kılıçdaroğlu’na yapılan bu saygısızlığı kamuoyunun bilmesini istiyorum.”

İlgili Haberler