Mavi Vatan'ın isim babası Cem Gürdeniz'in gözaltına alınmasıyla ilgili Yunanlılar böyle yazdı: Mavi vatan nasıl başladı, nasıl gidiyor

Emekli amirallerin yayımladığı Montrö bildirisinin ardından gözaltına alınmaları sosyal medyada Yunanlı hesapları sevindirdi. Yunanlı bir hesap, Mavi Vatan'ın isim babası olan emekli amiral Cem Gürdeniz'in fotoğrafını "Mavi Vatan nasıl başladı? Nasıl gidiyor notuyla paylaştı.

Haber Giriş: 5 Nisan 2021 Pazartesi - 14:58
Son Güncelleme: 5 Nisan 2021 Pazartesi - 15:57
Takip Et
Mavi Vatan'ın isim babası Cem Gürdeniz'in gözaltına alınmasıyla ilgili Yunanlılar böyle yazdı: Mavi vatan nasıl başladı, nasıl gidiyor

Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nden çıkılmasına yönelik tartışmalar kapsamında emekli amirallerin yayınladığı bildiri Türkiye'nin gündemine oturdu. Bildiride imzası olan amiraller ifade için gözaltına alınırken, güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, emekli amirallerin lojman ve güvenlik haklarının iptal edildiği belirtildi.

Diğer yandan sosyal medyada konu ile ilgili bir paylaşım dikkat çekti. Paylaşımda, Yunanlı bir hesabın bildiride imzası yer alan Mavi Vatan'ın isim babası Cem Gürdeniz'in fotoğrafını paylaşarak, Mavi Vatan. Nasıl başladı? Nasıl gidiyor?" dedi.

Söz konusu paylaşımı Ahmet Bedir Koyun, "Bir Türk olarak utandım" notuyla alıntılayıp paylaştı.

İşte o paylaşım;

Diğer yandan Yunan basını da konuya benzer şekilde yaklaştı;

Türkiye: Mavi Vatan'ın "babası" tutuklandı

"Mavi Vatan" doktrininin babası tutuklandı