Muharrem Sarıkaya: “Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yatıştırmış”

Muharrem Sarıkaya: “Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yatıştırmış”
Muharrem Sarıkaya, AKP’nin Kızılcahamam Kampı'na ilişkin olarak yazdığı kulis bilgisinde, “Bazılarını toplantıyı yöneten Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yatıştırmış” ifadelerini kullandı.

Habertürk yazarı Muharrem Sarıkaya, AKP’nin Kızılcahamam Kampı'na ilişkin olarak bir kulis bilgisi verdi. Sarıkaya, yazdığı yazıda Kızılcahamam’da AKP’deki gerginlikleri yazdı. Sarıkaya’nın yazısında, “Bazıları, ‘Sandık daha gelmeden seçimi kaybedeceğimiz belliydi’ yaklaşımı göstermiş ve sorumluluk verip yetkilendirmemenin getirdiği sorunlara dikkat çekmiş. Bazıları da uygulanan genel politika nedeniyle ‘Kendi seçmenimizden oy alamadık’ hayıflanmasında bulunmuş. Bazılarını toplantıyı yöneten Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yatıştırmış” ifadeleri dikkat çekti.

Sarıkaya’nın yazısının detayları şu şekilde:

“Bazıları, ‘Sandık daha gelmeden seçimi kaybedeceğimiz belliydi’ yaklaşımı göstermiş ve sorumluluk verip yetkilendirmemenin getirdiği sorunlara dikkat çekmiş.

Bazıları da uygulanan genel politika nedeniyle ‘Kendi seçmenimizden oy alamadık’ hayıflanmasında bulunmuş.

Bazılarını toplantıyı yöneten Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş yatıştırmış.

Bazılarını da Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan’a da yaptığı gibi, ‘Başkanım siz elinizden geleni yaptınız 25 ilçenin 22’sini aldınız, başarılısınız kutlarım’ sözümdeki gibi Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir teskin etmiş.

Ancak bütününe bakıldığında başkanların sonuç cümleleri aynı olmuş:

‘Türkiye’nin birinci partisi biziz, yaptığımız yanlışları görüp bir daha aynı durumda kalmamalıyız…’

ETEKTEKİ TAŞLAR

Gençliğin kendilerine destek veren medyanın tutumundan yakınmasından tutun da Doğu ve Güneydoğu’daki il başkanları ve seçilen belediye başkanlarının özgüven kazanmış şekilde sıranın en önünde oturmalarına kadar önemli gelişmelere tanıklık edilmiş.

AK Parti’nin ilk kez MKYK üyeleri, bakanlar, il, ilçe ve gençlik kolları başkanları ile beldelere kadar belediye başkanlarını buluşturduğu toplantıdan parti yönetimleri de hoşnuttu.

Özellikle de en küçük beldeden, büyükşehirlere kadar tüm belediye başkanları ile bakanların karşı karşıya kalması ve beklentilerini doğrudan iletmeleri açısından da teşkilat hoşnuttu.

Herkesin eteğindeki taşı ve beklentilerini, taleplerini döktüğü bir toplantı olmuş.

  • Yorumlar 4
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.