Nihat Özdemir: 'Pozitif vakaları ayırırız, yola devam ederiz': Bu açıklamanın neresi insani?

Nihat Özdemir: 'Pozitif vakaları ayırırız, yola devam ederiz': Bu açıklamanın neresi insani?
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk'te yayınlanan "Hafta Sonu" programında açıklamalarda bulundu. Başkan Özdemir, Türkiye liglerinin başlangıç tarihi ile ilgili, “"Süper Lig başladığı zaman takımlarda pozitif vaka çıkarsa pozitif çıkanları ayırarak yolumuza devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

TFF Başkanı Nihat Özdemir, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunumu ile ekranlara gelen "Hafta Sonu" programının konuğu oldu. Türkiye’nin futbol gündeminde ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Özdemir, liglerin başlangıç tarihi ile ilgili çarpıcı bir yorumda bulundu.

Başkan Özdemir, ligler başladıktan sonra futbolcularda pozitif vaka görülmesi durumunda izlenecek yola değinerek şunları kaydetti:

"Takımlar hazırlanırken sık sık test yaparak yollarına devam edecek. Tabii ki pozitif vakalar olabilir. Onları ayıracağız. Yeniden test yaparak yolumuza devam edeceğiz. Bundesliga'da bir takımda 14 oyuncu kalsa dahi liglere devam etme kararı aldılar. O kadar kararlılar ki ne yapıp edip Bundesliga'yı sonlandırmak istiyorlar. Bizim de hedefimiz budur."

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58