Osmanlı Stadı belediyeye teslim edilmedi

Osmanlı Stadı belediyeye teslim edilmedi
Melih Gökçek döneminde 25 yıllığına Osmanlıspor’a devredilen Yenikent Stadı'nın 2 Temmuz 2019'da yargı kararıyla tahliye edilmesi gerekirken, altı aydır belediyeye teslim edilmediği ortaya çıktı.

Melih Gökçek döneminde Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen ve Ankara Büyükşehir Belediyesi kasasından bir yılda 2 milyon TL harcandığı belgelenen Yenikent Stadı, tahliye kararına karşın halen boşaltılmadı. Ankara 17’nci İdare Mahkemesi’nin 5 Mart 2019’da aldığı karar gereği 2 Temmuz 2019’da tahliye edilmesi gereken Yenikent Stadı, aradan geçen altı aya karşın belediyeye teslim edilmedi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre, Melih Gökçek’in onursal başkanı olduğu takımın stadı için belediye bütçesinden yalnızca 2017 yılında ses ve duvar malzemesi için 180 bin TL, ses sistemi bakım ve onarım için ise 190 bin TL para harcandığı ortaya çıktı.

Mülkiyeti Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne ait Yenikent Stadı ile stadın yanındaki beş katlı otel ve halı saha, 2016 yılında imzalanan protokol kapsamında Osmanlıspor’a geçti. 2016 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü adıyla çalışmalarına devam eden kulübe devredilen stadın ortalama aylık giderinin 171 bin 582 TL olduğu öğrenildi. Stat ve tesislerin elektrik ile doğalgaz faturaları da ABB bütçesinden karşılandı.

2TEMMUZ 2019'DA TAHLİYE EDİLMESİ KARARLAŞTIRILDI

Stadın devir işlemi, 10 Eylül 2018 tarihli Belediye Meclisi kararı ile iptal edildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Derneği’nin iptal işlemine yaptığı itiraz da Ankara 17’nci İdare Mahkemesi’nce reddedildi.

Sincan Kaymakamlığı, yargı kararı doğrultusunda, stadın ve tesislerin 2 Temmuz 2019’da tahliye edilmesini kararlaştırdı. Karar gereği, tesislerin ABB görevlilerine, “Boş ve işgalsiz” teslim edileceği belirtildi. Kaymakamlık yetkilileri, tüm bu kararlara karşın belirlenen gün ve saatte tahliye işlemi için tesislere gelmedi. Belediye yetkilileri, tahliyenin gerçekleştirilemediğini tutanak ile kayıt altına aldı.

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş