PKK hedefleri vuruldu!

PKK hedefleri vuruldu!
Irak'ın kuzeyindeki PKK'ya ait cephanelik imha edildi, 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Irak’ın kuzey batısında tespit edilen PKK’ya ait bir cephanelik Andaç bölgesinde konuşlu olan obüsler ile atış altına alınarak infilak etti. Havadan İHA ile yapılan ilk tespitlere göre 4 terörist ölü, 1 terörist yaralı şekilde etkisiz hale getirildi.

19 Eylül 2016 sabah saatlerinde yine Kuzey Irak tarafında yer alan Kesta Köyü’nün batısındaki PKK’ya ait bir cephanelik Andaç bölgesindeki 155 mm K/M Obüsler ve 105 mm çekili obüsler ile yapılan atışlar sonucunda infilak etti. Havadan İHA ile yapılan ilk tespitlere göre 4 terörist ölü, 1 terörist yaralı olmak üzere 5 terörist etkisiz hale getirildi.

AYNI BÖLGEDE 3 PKK’LI ETKİSİZ HALE GETİRİLMİŞTİ

Aynı bölgede 17 Eylül tarihinde bir grup vatandaşın ihbarı üzerine Şırnak Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı 48’inci Hudut Tugay Komutanlığı sorumluluk sahasında, hududun Irak tarafında metruk Kesta Köyü batısında PKK hedeflerine ateş destek vasıtaları ile ateş açılmış ve ilk tespitlere göre en az 3 PKK’lı terörist etkisiz hale getirilmişti.

HAKKARİ’DE HAVA HAREKATI

Hakkari bölgesine Türk Hava Kuvvetleri’ne ait 2 adet F16 savaş uçağı ile hava harekatı düzenlendi. Hava harekatında Doçka mevzi ve cephanelik imha edildi ve ilk görüntülere göre 1 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş