Seçim için gözler liderlerde!

Seçim için gözler liderlerde!
Anayasa değişikliği üzerinde çalışan komisyon Partilerin yargı paketi ve seçim tarihlerinin değiştirilmesiyle ilgili görüşleri liderlere sunacak.

Anayasa değişikliği üzerinde çalışan komisyon Partilerin yargı paketi ve seçim tarihlerinin değiştirilmesiyle ilgili görüşleri liderlere sunacak.

“Siyasi karar” verildikten sonra, “milletvekili seçimlerinin 4 yıldan 5 yıla çıkarılması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birkaç ay daha geç yapılması ve belediye başkanlığı seçimlerinin de birkaç ay öne alınması” konularına karar verilecek.

YAZIM AŞAMASININ İLK ETABI TAMAMLANDI

Anayasa Uzlaşma Komisyonu, AK Parti’den Abdülhamit Gül, CHP’den Bülent Tezcan ve MHP’den Mehmet Parsak’ın katılımıyla Anayasa Uzlaşma Komisyonu toplandı.  Anayasa Uzlaşma Komisyonu, dünkü çalışmasında yazım aşamasının ilk etabını tamamladı.

SEÇİM TARİHLERİNDEKİ DEĞİŞİKLİK İÇİN GÖZLER LİDERLERDE

Partilerin yargı paketi ve seçim tarihlerinin değiştirilmesiyle ilgili görüşleri liderlere sunulacak. “Siyasi karar” verildikten sonra, “milletvekili seçimlerinin 4 yıldan 5 yıla çıkarılması, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin birkaç ay daha geç yapılması ve belediye başkanlığı seçimlerinin de birkaç ay öne alınması” konularına karar verilecek.

Görüşmelerde seçimlerin ayrılması, birbirini takip eden 3 yılda yapılması yani yerel seçimin 2018, Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2019 sonbaharı, genel seçimin de 2020’de yapılması gündeme gelecek.

YARGI PAKETİYLE İLGİLİ BÖLÜMDE DE FARKLI ÖNERİLER DEĞERLENDİRİLİYOR

Yargı paketiyle ilgili bölümde de farklı önerilerin değerlendirildiği belirtildi. Daha önce HSYK’nın ikiye ayrılması konusunda görüş birliği sağlanırken, HSYK üyelerinin bilgilendirmesi sonucunda bazı sakıncaların doğabileceği değerlendirildi. Bu nedenle HSYK’nın mevcut halinin korunması da seçenekler arasına alındı. Liderlerin nihai kararından sonra yazım masasına yeniden dönülecek.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş