Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi'ye yüklendi

Serdal Adalı, Ahmet Nur Çebi'ye yüklendi
Beşiktaş Başkan adayı Serdal Adalı, bir diğer başkan adayı Ahmet Nur Çebi'ye yüklendi.

Siyah-Beyazlılar’da yarın yapılacak başkanlık seçimlerinde yarışacak olan Serdal Adalı, yarıştaki rakibi Ahmet Nur Çebi’ye yüklendi.

Fanatik'e konuşan Adalı'nın açıklamaları şöyle:

'TARAFTARIN ZEKASIYLA ALAY EDİYOR'

“19 yılda Beşiktaş’ı 3 başkan yönetti. Madem bu zihniyetten hoşlanmıyorsun 6,5 sene o koltukta niye oturdun. 6,5 sene imzası olmayan bir tek ödeme yok. Stadın yapımında kendi şirketinden satın alma müdürü getirdi. İmzayı sen atacaksın, satın alma müdürünü sen getireceksin, sonra “Fikret Orman paralar nerede!” Beşiktaşlılar’ın zekası ile alay ediyor. Ondan sonra da hakkımı helal etmiyorum diyor. Aralarına girmeyeceğim! Fakat ben Beşiktaş’a olan tüm hakkımı helal ediyorum.

Beşiktaş’ta kolay bir dönem olmadı. Becerirsen böyle bir dönemde becereceksinn. Ben durumun böyle olacağını biliyordum. Başkaları gibi ofisimde oturur, dernekleri arardım. İşte pusu kültürü bu. Başka bir beklentin yoksa kötü günde gel el at. En büyük proje camiayı bir araya getirmek. Yönetim taraftardan kopmuş, taraftar camiadan kopmuş, taraftar kendi içinde kopmuş. Eski taraftarın bir arada hareket ettiği günleri özlüyoruz. Sağ taraf başka bağırıyor, sol taraf başka bağırıyor. Biz bunu sona erdirmek için göreve talibiz.”

'KİM KİMİN DEVAMI'

“Son bir yıldır yönetimdeyim diye veya 10 yıl önce 1,5 sene yöneticiliğim var diye onlar devam derse her şey değişir. Yönetim kurulu listeleri açıklandı, bakın kim kimin devamı. Bir o listeye bakın birde bizim listeye. Son yönetimde benimle beraber benim ekibim haricinde 1 yönetici var o da Erdal Karacan. Onu da camiaya girdiğim ilk günden beri tanırım, severim, babadır, amatör gönüllüsüdür. Her zaman amatör şubelerine bakar yönetime yük olmaz gider para bulur.”

“Basketbolda yayın gelirinden gelen bir para yok. Federasyonla görüşüp biz de elimizi taşın altına koyalım yayın gelirlerini artıralım diye görüşeceğiz. Her dalda olduğu gibi basketbol alt yapısına ağırlık verip kendi çocuklarımızla devam etmek istiyoruz. Basketbolda parayı verdin mi başarı gelir. Allen İverson geldi. Paradan bahsedin bana... Basketbolcunun, futbolcunun en iyisini alırım. En büyük proje başarılı bir takımdır. Bu sezon mali disiplini bozmadan gidiyoruz ne olursa olsun bu sezon bozmayacağız. Şu anda ilk etapta 15 milyon Euro’yu cebimizden karşılayacağız. Parayı da eskisi gibi kulübe veremiyorsunuz Ziraat Bankası’na yatırıyorsunuz. Banka kabul edecek, ödeyeceğiniz yeride banka kabul edecek.”

“Çatının açıklığı var ve orada ses dağılıyor. Vodafone ile görüşmelere başlandı o aralıkları kapatacağız. Biz de yapsak yine yüzde 70 reklam kullanımı Vodafone’a ait sözleşmemizde var. Maliyetini onlara yıkacağız. Rahmetli Süleyman Seba’dan sonra gayrimenkul listesine bir tek Bolu’da bir tesis eklemişiz. Türkiye’nin her yerinde Beşiktaş’a bir gayrimenkul kazandırmanın peşine düşeceğiz. Gelir getirmesi gereken boşta olan yerlerimizi düzelteceğiz.”

“Altyapı için çalışmalarımız devam ediyor. İlk kısmını geçen gün açtık. 3. sahanın altyapısı bitti, çimlerine başlanılanacak. Temel atacaktık ama araya seçim girdi. Belediye seçimlerine dönmesin, seçim öncesi temel atıyorlar denmesin diye atmayın bırakın dedim. Seçilirsem veya seçilmezsem müsaade ederlerse futbol akademisinin binalarını ve sahalarını ben yapacağım. En azından kalıcı bir şeyler yapmış oluruz.”

'MASRAFLARDAN KURTULACAĞIZ'

“Akatlar Spor Salonu’nun yıkılıp yeni yapılması konusunda görüşmeler devam ediyor. Orası bize artı bir gelir sağlayacak. Amatör branşlarla ilgili basketbol ve voleybol hariç tek bir sponsorla tüm amatör branşların masraflarından tek bir sponsorla kurtulmuş olacağız. Basketbol ve voleybolun mevcut sponsorları var. Sponsor olmayan tüm branşları tek bir sponsorla çözeceğiz. Başarı paraya bakıyor.”

“O üç yılı bir daha inceletelim. Ama onlar o dönemin tamamının incelettiler, kendileri inceletiler niye açıklamadılar. Hesap soracağım diye bas bas bağırıyorlardı niye sormadılar. Niye o raporları açıklamadılar, o rapor ellerinde duruyor. Benimle ilgili bir şey varsa zaten açıklarlardı. Ben, 10 yıllı inceleteceğim, ben açıklayacağım bir şey varsa da gereğini yaparım. Onlar yaptırdığı halde açıklamadı. Kendi 2. Başkan’dı böyle bir incelemeden haberi olmaması gibi bir şey var mı?”

'KEŞKE 14 BİN ÜYE KATILSA'

“Keşke seçime 14 bin kongre üyesinin 14 bini de katılsa. Geçen adayın biri TV’de yüzde 80’e yüzde 20 dedi. O zaman biz bu işleri hiç yapmayalım kapı kapı dolaşmayalım. Seçim sosyal medyada kazanılmıyor. Ahmet Nur Çebi’ye ben ilk gün seviyeyi düşürmeyelim dedim. Kendi konuşuncaya kadar tek bir kelime etmedim. Ne zamanki biraz da mesnetsiz konuşmaya başlayınca sadece cevap verdim.”

“Öğrencilere indirimli bilet yeni değil. Bir seçim sözü gibi algılanmasın. Taraftar grupları ile bir toplantı yaptık orada söz verdim. Bu seneye yetişmesi zor ama seneye bir tribünü ayırıp öğrenci arkadaşlarımıza yapacağımızı söyledim. Taraftarlarla seçimlerden sonrası bir araya geleceğim.”

“Taraftardan bana ne deme gibi bir şansımız yok. Yeni açık tribünün koltuklarını sökmek için müracaat yaptık. Şöyle bir sıkıntı var; UEFA maçlarında koltuksuz olmasına müsaade edilmiyor. Taraftardan 300 tane mesaj geldi, “Biz gelir sökeriz kendimiz de geri takarız” diye! Bunun olması, o tribünde yüzde 20’lik bir kapasite artışı sağlıyor.”

'BİZ DE ARAŞTIRMA YAPIYORUZ'

“Taraftar ile sosyal medya arasında fark var. Taraftarın her şeyi sosyal medyaya yansımıyor. Biz de sosyal medyada araştırma yapıyoruz. Stat çevresi, genel kurul üyeleri... Biz de araştırma yapıyoruz. Sosyal medyaya baktığınız zaman hiçbir insan seçime gitmesin öyle yüzde 80, yüzde 70 falan. 6 haftada 7 haftada takmın sonucunu almak zor. Hoca değişti, sistem değişti yeni transferler yaptık ama ana hatlarına bakar mısınız kaç tanesi sahada. Bu değişikliği biz de bekliyorduk 5-6 hafta yürüyecek, belki herkes Abdullah hocanın Başakşehir’deki 8-10 hafta kayıpsız gitmesini bekledi ki o da elinde ki mevcut kadro ile devam etti. Bu biraz da mevcut kadronun beraber oynaması ile alakalı. Ne yaptık gidip İngiltere 3. Ligi’nden adam mı aldık? Aldığımız adamlar dünyanın belli başlı kulüplerinde oynayan liglerinde oynayan hani 2 sene oynamamış adamı da gidip almadık. Hepsi oturacak ben yapılan transferlerin kötü transferler olduğuna inanmıyorum.”

Adalı, şampiyonluk yarışında iddialı olduklarını söyledi ve ekledi:

'ZİRVENİN EN BÜYÜK ADAYIYIZ'

Beşiktaş’ta yarın yapılacak başkanlık seçimlerinde adaylar arasında yer alan Serdal Adalı, Siyah- Beyazlılar’a lig yarışında sonuna kadar güvendiğini söyledi. Adalı, yaptığı açıklamada, “Ümraniye’ye gidip hoca ve futbolcularda görüştüm. Moralleri gayet iyi Ankaragücü’nü yenip gelip burada Galatasaray’ı da mağlup edip, önlerine bakacaklarını düşünüyorum. Herhangi bir umutsuzluğum yok. Şampiyonluğun da bir yere gittiği yok ve zirvenin en büyük adayıyız. Ben futbolu ve hocaları çok iyi biliyorum. Gündüz Tekin Onay’ın öğrencisiyim. Hocamızla görüştüm ve ‘Seçime takılma’ dedim. Hocamız bana, ‘Hayatımda ilk defa genel kurul yaşıyorum. Büyükşehir’de Başakşehir’de genel kurul görmedim. Çok mutluydum. 1 yıl içinde planladığımız başımıza gelecek kötü şeylerin hepsi 6 hafta içinde başımıza geldi’ dedi” sözlerini sarf etti.

İşte Adalı’nın tüm sözleri;

“Sonrasında Alanya maçı çok iyi geçti. Bizde ligin 2 haftasından sonra olan maaşlar duruyor. Ligin sonu olsa maddi sorunlar var derim. Futbolcuların hiçbirinin gelip para sorduğu yok. Kadro çok iyi bir kadro, şu anda birbirleriyle de kaynaştılar. Ciddi şekilde kenetlenmiş görüntüleri var. Sahada da herkes görüyor. Ben her şeyin iyi olacağına inanıyorum.”

'MADDİ TABLO SEBEBİYLE BURADAYIM'

“Benim yönetime girmemin sebebi zaten maddi tablo. Geçtiğimiz temmuz ayında biz Fikret Orman’a karşı muhalefettik. Ama görüşüyorduk. Yönetime girme fikri de böyle çıktı hatta kendisine, “Yılbaşını bulamazsın” dedim. Eylül oldu tekrar oturduğumuzda “tespitlerin çok doğru” dedi. Seçimlerden sonra görüştüğümüzde ben aday olmam dedim. Başkan bana, “Ben sana aday olup olmayacağını sormuyorum benimle beraber elini taşın altına sokarmısın benimle beraber yürürmüsün diye soruyorum” dedi. Ben de yönetime böyle girdim.”

  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş