Jesus’a Fenerbahçe ayrılığı soruldu. Salon buz kesti. 'Herkes biliyor' dedi

Jesus’a Fenerbahçe ayrılığı soruldu. Salon buz kesti. 'Herkes biliyor' dedi
Uzun süredir Fenerbahçe’de gündemi meşgul eden Jesus’un takımda kalıp kalmayacağı konusunda yeni bir gelişme yaşandı.

UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş mücadelesinde kendi sahasında Sevilla''yı ağırlayacak Fenerbahçe''de teknik direktör Jorge Jesus ile Uruguaylı futbolcu Diego Rossi, basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Portekizli teknik direktör maça dair görüşlerini paylaşırken takımdan ayrılacağı iddialarına ilişkin, "Fenerbahçe''de kontratım mayıs ayında bitiyor. Bu yeni bir durum değil. Bunun dışında söylenecek bir şey yok" ifadelerini kullandı.

Jesus şu ifadeleri kullandı: İyi bir takıma karşı mücadelemizi vereceğiz. 2-0''lık dezavantajımız var. Sevilla bu kupayı 6 kere kazandı. Ancak hala şansımız olduğuna inanıyoruz. Taraftarın desteği, inanmaları çok önemli olacak. Biz hala inanıyoruz. Sevilla''ya saygı duyuyoruz ama hala söyleyecek bir sözümüz var.

“YENİ BİR DURUM DEĞİL”

Ses kaydımla ilgili sorunun maçla ilgisi yok ama cevap vereceğim. Fenerbahçe''de kontratım mayıs ayında bitiyor. Bu yeni bir durum değil. Bunun dışında söylenecek bir şey yok.

İlk maç tam da düşündüğüm gibi geçti. İlk 45 dakika taktiksel olarak iyi ve güçlü görüntü sergiledi. Sevilla''dan çok daha iyiydik. İkinci yarı taktiksel olarak iyi değildik. Sevilla 3 pozisyona girdi, 2 gol attı. Biz ilk yarıda 4 pozisyona girdik ama atmayı beceremedik. Sevilla gibi bir takımla oynarsanız, fatura ağır olabiliyor. Turu geçmek için gol lazım, bunun için çalışacağız.

“İDMAN KAÇIRDI”

Jayden Oosterwolde genç bir oyuncu ve ona çok inanıyoruz. Takıma, ortama uyum sağlayacak. Geldiğinde rahatsızlandı ve idman kaçırdı. Bu sürede Lincoln Henrique çok iyi oynadı. O da iyi bir dönemindeydi, sakatlanana kadar... Onun bu performansı benim için sürpriz oldu diyebilirim. Ondan belki de sezon sonuna kadar faydalanamayacağız.

Hayal kurmak güzeldir. UEFA Avrupa Ligi''nde güçlü takımlar var. Ben tur tur değerlendiriyorum. Kazanmak için hayal kurmalıyım. Bu kupayı kazanmak için bizden çok daha güçlü takımlar var.

“HALA ŞANSIZMIZ VAR”

Sevilla''yı geçebilmek için hala şansımız var. Tabii ki ilk maça göre işimiz daha zor. İlk maçtan önce beklentilerimiz vardı ama işimiz zor. Fakat inancımız var. Riskin limitlerinde oynamamız gerekiyor. Ancak böyle turu geçebiliriz. İlk golü atmak ideal senaryo olur.

Sevilla''nın çok tecrübeli çok kaliteli ayakları var. Onlar baskı altında titremez, maçta gerilmez. Sakin kalıp maçı kontrol edebilirler. Onlara çok fazla problem üreteceğiz. Onlar da bize problem üretebilir. Şansın yanınızda olması için çabalamanız lazım.

"LINCOLN, BÜYÜK KAYIP"

Lincoln''ün durumu bizi çok üzdü, Fenerbahçe için büyük kayıp. Birden fazla pozisyonda oynuyor, sevdiğim tarzda bir oyuncu. Bu sezon yeniden oynayabilecek mi, bakacağız.

Joado Pedro sakatlıktan çıktı, ilk maçını güçlü bir rakibe karşı oynadı. Michy Batshuayi''nin iki haftalık sakatlığı vardı. Perşembe günü 0''ü ile oynar. Pedro''nun tam anlamıyla hazır olması için maçlara ihtiyacı var.

İŞTE ROSSI’NİN AÇIKLAMALARI

Güzel bir meydan okuma olacak. Bu maça hazırlandık. Evimizde, taraftarımızın önünde iyi bir sonuç alacağız.

Goller atmak önemli olacak. İki gollük dezavantajımız var. Ofansif oyuncuların rolü çok önemli, biz de neler yapmamız gerektiğini iyi biliyoruz.

“ASİST YAPMAYA ÇALIŞIYORUM”

Bir oyuncu takımına her zaman yardım etmek ister. Özellikle gol katkısı önemlidir. Asist yapmaya çalışıyorum. Rakamların takım oyunumuzun bir yansıması.

Futbolcular her zaman eleştirilebilir. Bu eleştiriler sizi etkilememeli. her gün, bir önceki günden daha iyi olabilmek için çalışmalarımı sürdürüyorum.