Suriye'deki saldırıya Başbakan'dan açıklama

Suriye'deki saldırıya Başbakan'dan açıklama
Başbakan Yıldırım'dan, Suriye'de 3 şehit verdiğimiz açıklamaya ilişkin önemli açıklamalar geldi. İşte Yıldırım'ın o açıklamaları...

Başbakan Binali Yıldırım, Suriye'de Türk askeri birliklerine yönelik saldırı ve Avrupa Parlamentosu'nun Türkiye ile müzakereleri askıya almak yönündeki kararlarına ilişkin açıklama yaptı. 

Binali Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Ülkemizin sınırlarımızın güvenliğinden emin olmak için başlatılan bir operasyon. Bu operasyonun halen El Bab civarında bölgenin terörden temizlenmesi için çalışmalar ÖSO ile Türkiye Cumhuriyeti silahlı kuvvetler mensuplarının desteğiyle devam ediyor. Maalesef dün gece yapılan hava saldırısında 3 askerimiz şehit oldu, 10 askerimiz yaralandı.

KARŞILIĞINI GÖRECEKLER

Bölgede IŞİD ile yaptığı bu savaşın bazıları memnun olmamış. Ancak bu yapılan saldırılar da elbetteki karşılığını görecektir. Bu ve buna benzer saldırılar nereden gelirse gelsin, silahlı kuvvetlerimizin Türkiye’nin terörle mücadele konusunda kararlılığını asla ve asla azaltmaz. Çünkü hem Suriye’de istikrarın hem de Türkiye’deki can ve mal güvenliğinin temizlik harekatıdır.

TSK’nın yaptığı açıklama aynen geçerli. 

AB BÜYÜK BİR ÇELİŞKİ İÇERİSİNDE

Bu kararın bizim açımızdan hiçbir bir önemi yok. AB ile ilişkiler zaten de böyle aman aman çok sıkı fıkı ilişkiler değil. AB şunu anlamalı, Avrupa gelecek vizyonunu Türkiye ile mi Türkiye’siz mi şekillendirecek. AB, güvenlik için Türkiye vazgeçilmez derken eften püften nedenlerle böyle kararlar almış olması tam bir çelişkidir. Özellikle AB üyesi ülkelerin liderlerini bu vizyonsuzluğa karşı seslerini yükseltmelerini bekliyoruz. AB, insani değerlerini demokrasi değerlerini bir yandan savunurken, basın özgürlüğünü, konuşma hürriyetini savunurken bir yandan da Rusya’nın basın yayın organlarının kapatılması yönünde kararlar alıyorlar.  Bize demokrasi dersi vermeye çalışanların gerçek yüzünü bütün dünya ibretle izliyor.

  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş