Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi de görevden alındı!

Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi de görevden alındı!
Kayseri'de Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi Gazi Gülmez, MHP İl Başkanlığı'na adaylığını açıklayınca görevden alındı.

Ülkücü kıyımına bir halka da Kayseri'de eklendi. 

MHP Kayseri İl Başkanlığı'na adaylığını koyan Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi Gazi Gülmez, görevden alındı.

Gülmez'in görevden alınma nedeni ile ilgili olarak açıklama yapan Taş Medreseli Ülkücüler Genel Başkanı Naim Yanık, MHP Kayseri İl Başkanlığı’na aday olmasını gerekçe gösterdi.

Yanık, “Biz siyaset yapmıyoruz, amacımız belli. Biz 12 Eylül sürecinde cezaevlerine atılan, işkence gören, sürgün gören, şehitlerimizi anmak, onların canlarını verdiği bu davayı yaşatmak, ailelerine sahip çıkmak, destek olmak, öğrencilerimizin eğitimlerine katkı sunmak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.

Vatan, millet uğruna canlarını vermiş ülkücülerin hatıralarını yaşatmak için çalışıyoruz. Bu nedenle siyasete girdiği için Kayseri İl Temsilcimizi görevden aldık. Yerine yakın zamanda atama yapacağız” diye konuştu.

GÜLMEZ, ADAY OLDUĞUNU DUYURMUŞTU

Diğer yandan görevden alınan Taş Medreseli Ülkücüler İl Temsilcisi Gazi Gülmez, Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) 21 Mayıs'ta yapacağı Kayseri il kongresinde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Ülkü Ocakları Kayseri eski Başkanı da olan Gazi Gülmez, konuyla ilgili sosyal paylaşım sitesi üzerinden yaptığı açıklamada da şu ifadeleri kullandı:

“Dava arkadaşlarımın bilgisine: Mensubu olmaktan şeref duyduğum MHP'nin 21 Mayıs'taki Kayseri İl kongresinde, liderimin emrinde ülkücü davaya daha fazla hizmet etmek için.. MHP Kayseri İl Başkanlığına adayım. M. Gazi Gülmez. 1995-96 Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı.”

  • Yorumlar 7
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş