Türkiye'den gelen yolcu İsrail'i ayağa kaldırdı. Bir anda alarma geçtiler

Türkiye'den gelen yolcu İsrail'i ayağa kaldırdı. Bir anda alarma geçtiler
Korona virüsü salgınına karşı çok sıkı önlemler alan ve Filistin halkına aşı vermemelerine rağmen kendi nüfusunu son hızla aşılayan İsrail'den kritik bir açıklama geldi. Açıklamada Türk Hava Yolları'na ait bir yolcu uçağından korona virüsüne yakalanmış bir kişinin çıktığı duyuruldu.

Korona virüsü salgınına karşı çok sıkı önlemler alan İsrail’de alarm çanları çalıyor.

Sözcü'nün internet sitesinde yer alan habere göre, Filistin halkının aşıya erişimini engelleyen ve buna karşılık kendi nüfusunun büyük çoğunluğuna hızla aşı yapan İsrail’de ülke dışından gelen bir yolcunun korona virüsü testinin pozitif çıkması ülkeyi ayağa kaldırdı.

İSTANBUL AKTARMALI

Türk Hava Yolları’na ait TK12 numaralı uçakla New York’tan İstanbul Havalimanı’na gelen ve TK790 numaralı uçuşla aktarma yaparak İstanbul’dan Ben-Gurion Havalimanı’na inen yolcuda corona virüsü tespit edildi.

Yolcunun pazar günü İsrail’e giriş yaptığı açıklanırken korona virüsü sonuçlarının dün geldiği belirtildi. İsrail basını, uçakta bulunanların bir an önce harekete geçmesi çağrısında bulunurken, “Uçakta olanların doğrudan Sağlık Bakanlığı’na haber vermeleri ve kendilerini evlerinde 14 gün boyunca tecrit etmeleri gerekmektedir” uyarısını yaptı.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş