Kadro bekleyen öğretmenler, deprem bölgesinde görev istedi

Ücretli statüsünde görevli ve kadro bekleyen öğretmenler, deprem bölgesinde görev almaya hazır olduklarını söyledi. Ankara'da toplanan ücretli öğretmenler, "Yol verin, köy okullarına gidelim. Çocuklarımızın yaralarını saralım" diyerek kadro beklediklerini dile getirdi.

Kadro bekleyen öğretmenler, deprem bölgesinde görev istedi

Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği üyeleri, özlük hakları, maaş ve kadro talepleri ile ilgili Ankara''da Ulus Meydanı''ndaki Atatürk Heykeli önünde toplandılar.

100 kişilik grup, ''Deprem Bölgesine Gitmeye Hazırız'', ''Ücretliye 10 Bin Atama'', ''Ücretli Öğretmenler Kadro İstiyor'' yazılı pankartları ellerinde taşıyıp, taleplerini dile getiren sloganlar attı.

"ÇOCUKLARIMIZIN YARALARINI SARALIM"

Ücretli Öğretmenler Dayanışma Derneği Başkanı Levent Atasoy, uzmanlaşmış öğretmenler olduklarını belirterek, "Kadro için buradayız. Tecrübeliyiz. Tecrübemiz; kıdemimiz, bizler kıdemliyiz. Yol verin bizlere, deprem bölgesi de dahil felaketin yaralarını sarmaya gidelim. Yol verin bizlere, köy okullarına gidelim. Yol verin bizlere, tercih edilmeyen her okula gidelim. Çocuklarımızın yaralarını saralım. Bozkırları yeşertelim. Elimizi, gövdemizi taşın altına koyalım. Bizler devletimizin elinde altın gibiyiz. Görev verin, yükü omuzlarımıza alalım. Emektarız; bizler anayız, babayız. Görevden kaçmıyoruz. Buradayız; emektarlar burada, alanda. Ülkemizin her yerine gideriz. Yeter ki; bayrağımızın dalgalandığı yer olsun" dedi.

Dernek üyesi Gülcan Akdoğan da ücretli öğretmenler olarak özlük haklarının olmadığını söyleyerek, "Mağduruz. Hiçbir düzenleme yok. Hala asgari ücret altında ve yarım SGK primi ile çalışıyoruz" diye konuştu. (DHA)

Öne Çıkanlar