Milyonlarca veli ve öğrenci görünce telefona sarıldı. Bakanlık'tan resmi açıklama geldi

Milyonlarca veli ve öğrenci görünce telefona sarıldı. Bakanlık'tan resmi açıklama geldi
Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) imza ve logosu kullanılarak hazırlanan ve sosyal medyada dolaşan sahte genelge öğrenci ve velileri tedirgin etti. Öğrenciler ve veliler, genelgenin gerçek olup olmadığını öğrenmek amacıyla birbirlerini arayarak, durumu sordu. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakanlık, resmî iletişim kaynakları dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Yüz yüze eğitimin ertelendiği, bazı sınıflarda yüz yüze sınavın koşulları hakkında bilgilerin verildiği genelgede, bu yıl üniversite sınavına girecek gençler hakkındaki bölüm dikkat çekti. 

Milli Eğitim Bakanlığı’nın imza ve logosu kullanılarak sosyal medyada dolaşıma sokulan sahte bir genelgede bu yıl üniversite sınavına girecek gençler hakkındaki bölüm öğrenciler arasında tedirginliğe sebep oldu.

Sahte genelgede, bu yıl yapılacak olan üniversite sınavında Ortaöğretim Başarı Puanının geçerli olmayacağının belirtildiği madde, sınava girecek gençler ve velileri tedirgin etti.

Bakanlık yetkilileri, zaman zaman buna benzer sahte belgelerin dolaşıma sokulduğuna dikkat çekerek, üniversite sınavı ile ilgili konuların ÖSYM Başkanlığı uhdesinde bulunduğunun altını çizdi.

Bakanlığın resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Sosyal medyada ve anlık mesajlaşma uygulamalarında dolaşıma sokulan "Yüz Yüze Eğitime Devam Edilmesi ve Sınav Uygulamaları" konulu belge görseli asılsızdır. Bakanlığımız resmî iletişim kanalları dışındaki açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ederiz." ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58