WhatsApp'tan Türkiye'deki kullanıcılarına özel mesaj herkese gönderdi

WhatsApp'tan Türkiye'deki kullanıcılarına özel mesaj herkese gönderdi
Gizlilik sözleşmesiyle milyonlarca kullanıcısını kaybeden Whatsapp'tan geri adım geldi. WhatsApp bugün tüm kullanıcılarına bir hikaye gönderdi ve güvenlik konusunda teminat verdi.

Akıllı telefonlar için geliştirilen, platformlar arası çalışma özelliğine sahip bir anlık haberleşme programı WhatsApp gizlilik sözleşmesi kararıyla rekor kullanıcı kaybetmişti. Sohbet programı WhatsApp bugün tüm kullanıcıları için hikaye paylaştı.

whatsapp-image-2021-01-16-at-10-ffnd.jpg

Ağır şartları nedeniyle gizlilik ihlali olacağını düşünen kullanıcılarının rakip Telegram, Signal, Bip gibi sohbet programlara yönlenmesinin ardından gizlilik sözleşmesi konusunda 3 ay erteleme kararı alan WhatsApp, bugün de tüm kullanıcılarına bu hikayeyi gönderdi.

whatsapp-image-2021-01-16-at-10-ieec.jpg

Programın 'durum' sekmesinde yer alan hikayeler arasında ilk sırada çıkan WhatsApp hikayesinde gizlilik konusunda teminat veren açıklamalar bulunuyor.

whatsapp-image-2021-01-16-at-10-p8t9.jpg

Durum kısmındaki hikayelerde açıklamalarda bulunan WhatsApp, "Gizliliğinizi korumaya kararlıyız" dediği paylaşımlarda kişisel sohbetlerin okunamayacağını, paylaşılan konumların görülemeyeceğini ve verilerin şirkete bağlı olan diğer program facebook ile paylaşılamayacağı bildirildi.

whatsapp-image-2021-01-16-at-10-zdwo.jpg

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58