Çocukların açmaya gelen zam hesabı seyreden herkesi ağlattı. Yakarsa bu dünyayı bu çocuklarını ahı yakar

Çocukların açmaya gelen zam hesabı seyreden herkesi ağlattı. Yakarsa bu dünyayı bu çocuklarını ahı yakar

Vatandaşlar her gün art arda gelen zamlara isyan etmeye devam ediyor. Küçük bir çocuğun açma zammına tepkisi sosyal medyada gündem oldu. İşte ayrıntılar...

Yeni asgari ücret 5 bin 500 lira. Art arda gelen gıda, akaryakıt zamları; ödenemeyen kira, fatura bedelleri vatandaşların belini bükmeye devam ediyor.

İktidar kanadından ekonomik krize çözüm önerileri gelmezsen; daha önce "vatandaşı enflasyona ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan''ın bugün söylediği ''enflasyonu 15 Temmuz darbe girişiminin devamı olarak görüyoruz'' sözleri dikkat çekti.

Zengin ile fakir arasındaki makas giderek açılıyor. Vatandaşlar fiyatı zamlandığı için ''elveda açma'' diyerek video çeken küçük çocuğun isyanını konuşuyor.

İşte küçük çocuğun izleyenleri duygulandıran ''açmaya zam'' tepkisi

"Bu benim son açmam olabilir. Elveda diyorum açmama"

"Fırına gittim açma aldım. yine zam gelmiş eskiden 3 liraydı 3,5 olmuş. 4 liraydı 4,5 olmuş arkadaşlar. 1 gün açma aldım. şimdi arkadaşlar yarın olacak bildiğin pahalı olacak arkadaşlar. Çok kızıyorum. Yarın da bayram. Çok pahalanmış. Hele simit alamadım açma alabildim. Simit de alırsam param biter dedim. Çok pahalıydı arkadaşlar. O yüzden almadım. Çayım da burada. Bu benim son açmam olabilir. Elveda diyorum açmama. Son kez yiyeceğim bir daha da yemeyeceğim. Pahalanmış arkadaşlar"

 

İlgili Haberler