Yılmaz Özdil'e 5 milyon dolar teklif götüren isim belli oldu

Yılmaz Özdil'e 5 milyon dolar teklif götüren isim belli oldu
Medyaradar, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'e 5 milyon dolar karşılığında iktidara yakın bir gazeteye geçmesini teklif eden ismi duyurdu.

Medyaradar, Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil'in “Yandaş bir medya grubu, Sözcü’yü bırakıp kendi gruplarına geçmem için bana 5 milyon dolar teklif etti” sözleri ile ilgili flaş bir gelişmeyi duyurdu.  

 

 

 

Medyaradar, süreci şu şekilde anlattı: 

Görüşme, Demirören Ailesi’nin Ziraat Bankası’nın paracıklarıyla Doğan Grubu'na ait gazete ve televizyonları almasından kısa bir süre sonra gerçekleşiyor. Demirören ailesi kendilerine elçi olarak dönemin DHA Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişment’i seçiyor.

Taraflar Kanyon AVM’deki Gina’da bir araya geliyor. Toplantıda Salih Zeki Sarıdanişment, Demirören Grubu’nun teklifini Sözcü yazarı Yılmaz Özdil’e iletiyor. Toplantıya ayrıca Kırmızı Kedi Kitabevi’nin sahibi Haluk Hepkon da şahitlik ediyor. Özdil daha önce kendisinin de açıkladığı gibi bu teklifi geri çeviriyor ve Sözcü ile yoluna devam ediyor. 

sari.jpg

O gün görüşmede yer alan Salih Zeki Sarıdanişment, konuyu kendisine sorduğumuzda görüşmenin gerçekleştiğini ve kendisininde aracılık yaptığını kabul ediyor.

Ancak Sarıdanışment çok fazla detaya girmeyip tarafların konuşmasının daha doğru olacağını belirtiyor.

İşte Ahmet Hakan’ın Demirören’lerden temiz bir fırça yemesine neden olan olayın tamamı bu şekilde gerçekleşiyor.