Aklımızla alay edenler...

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Dolar 5 TL oldu... AKP'ye göre "Faiz lobisi" artırıyor doları... Bakıyorum da AKP'den bir Allah'ın kulu döviz bozdurma kampanyası başlatmadı. Balık hafızalılar unutsa da "50 Dolar bozdurana tıraş bedava" diyen yalaka berberleri unutmadık. Halk otobüslerinde 100 dolar bozduranların bilet parası vermediği günler çok geride kalmış görünüyor. Hazır seçim ekonomisi ile esnaf biraz nefes almışken RTE çıkıp bir açıklama yaparak "Yastık altındaki dövizleri bozdurun" çağrısı yapsa ne güzel olacak... Kim bilir dolar sıfırlanır bile... Ancak RTE bu defa temkinli. Belli ki faiz lobisi ile seçim mutabakatına varmış. Bu yüzden "Döviz artışına seçimden sonra müdahale edeceğiz" diyor. İyi de, "Seçimden önce elin armut mu topluyor?" diye sormazlar mı adama...

***

Anam rahmetli "İnsanın yüzü aynasıdır" der ardından da "Sıfatı bozulmuş"u yapıştırırdı. Sıfat ya sıfat... Erdoğan ve Bahçeli'nin sıfatlarını iyi inceleyiniz. Tükenmişlik sendromu ile hareket ederken ne dediklerini bilmiyorlar. Bir taraftan ilk turda seçileceklerinden emin gibi davranıyor öte yandan milletvekili listelerine bakan yapması beklenen isimleri alıyorlar. Hani yeni sistemde milletvekilleri bakan olamıyordu. Mevcut bakanlardan sadece 5 tanesi aday değil. Başbakan Binali Yıldırım hani Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacaktı... Veliaht olarak bilinen damat Albayrak da listenin başında, demek ki "Bakan" olamayacak. Yoksa milletvekili olarak dokunulmazlık zırhına mı bürünecekler... Demek ki neymiş: "Kaybetme ihtimali hesaplanmış"... İşin farkına varan yandaşlar milletvekilliğinden istifa ederek bakan yapılabileceğini dillendirerek hezimetin ayak seslerini dindirmeye çalışıyorlar. Oysa yeni dönemde 1 milletvekili bile Meclis tablosunu değiştirebilecek. 5-10 vekilin istifası söz konusu bile olamaz.

***

Gelelim listelere sızma işine... Bombalar art arda patlıyor. Her önüne gelene "FETÖ" yaftası yapıştıranlar faka bastı... MHP'de İstanbul 2'nci bölge 3. sıra adayı Nur Tuğba Aktay'ın istifası istendi. Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan'ın yakını Aktay'ların FETÖ'den soruşturma geçirdikleri eşinin tutuklandığı ortaya çıktı. Buradan boşalan sıraya Gürkan Teoman eklenmiş.

Sızma işinde ustadır FETÖ... AKP'ye de sızmış elbette. Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan bakın bu konuda ne diyor. "Bütün bunlara rağmen buradan sızmalar olabilir..." Firarda olan damatların yerine oğullar, kızlar, yeğenler sızdırılmış demek ki... Ne de olsa "Allah affetsin kandırıldık" denilip işin üzeri örtülecek öyle mi? Ne de olsa onların kandırılma hakkı var. Ama 20-25 yaşındaki askeri öğrencilerin, uzman çavuşların, astsubayların genç subayların kandırılma hakkı olmadığı için cezaları ağırlaştırılmış müebbet... Merhum Erbakan hayatta olsa: "Sizi gidi kandırıkçılar..." diye baş parmağını sallardı. Erbakan demişken gömleğini çıkarmamış Millî Görüşçülere değinmeden geçemeyeceğim. AKP rüzgarı ile savrulan 40 yıllık Millî Görüş teşkilatı Temel Karamollaoğlu liderliğinden yeniden toparlandı. 77 yaşına rağmen diri Temel Kastro... Millet İttifakı ile baraj sıfırlanınca Millî Görüşçüler heyecanlandı ve Karamollaoğlu'nun iddiasına göre yüzde 10'un üzerinde oy potansiyeline ulaştı. 5 ya da 10 bu oyların AKP hanesinden düşüleceğini unutmayalım.

Temel Bey'i Fox TV de dikkatlice izledim. Fikir namusu her sözüne yansıyor. Fatih Portakal: "Size niye Bilge Başkan dediklerini şimdi anladım" diyerek hakkını teslim etti. "AKP, FETÖ ile 10 yıl kader birliği yaptı. İktidar suçluluk duygusuyla FETÖ ile mücadele edemiyor" vurgusu harika bir tespit oldu. Devlette denetleme mekanizmasının ortadan kalktığını Sayıştay ve Devlet Denetleme Kurulu'nun işlevi kalmadığını beyan eden Karamollaoğlu "Yolsuzluk ve israf had safhaya ulaştı. Kovalar delik deşik, öncelikle su taşıyan kovalardaki delikleri kapatıp, israfı önlemeliyiz" dedi. Temel Bey ile beraber Millî Görüş'ün ana damarı olan Saadet Partisi'ni izlemeye devam edeceğiz. Millet İttifakı her şeyi ile oluşmuş durumda. Milletin iktidarı için gün sayıyoruz. Güneş doğunca ampuller sönecek inşallah...

  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları