Bahçeli'den Sedef Kabaş açıklaması

Bahçeli'den Sedef Kabaş açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan Sedef Kabaş'ı hedef aldı...

Bugün sevk edildiği mahkemece tutuklanan gazeteci Sedef Kabaş''a birçok siyasetçi, gazeteci ve sanatçıdan destek gelirken; MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Kabaş''ı hedef aldı.

Kabaş''a ''tetikçi gazeteci'' diyen Bahçeli, ''''Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır'''' ifadelerini kullandı. 

''''KINIYORUM''''

Kabaş''ın sözlerini kınadığını söyleyen MHP Genel Başkanı, ''''Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum'''' diye yazdı. 

Bahçeli''nin açıklamalarının tamamı şöyle: 

''''Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür.

Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum.''''

İlgili Haberler