Hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedef Kabaş gözaltına alındı

Hakkında 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçlamasıyla soruşturma başlatılan Sedef Kabaş gözaltına alındı

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Sedef Kabaş'ın TELE1'deki yaptığı konuşmalarla ilgili inceleme başlattı. Başsavcılık, inceleme sonucunda Kabaş hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan soruşturma açtı. Kabaş, soruşturma kapsamında gece saatlerinde gözaltına alındı.

Gazeteci Sedef Kabaş hakkında, TELE1''deki programda yaptığı konuşmalara ilişkin "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat yazılarak, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, Sedef Kabaş’ın kimlik ve adres bilgilerinin tespiti ile savunmasının alınması istendi.

Savcılığın, Kabaş''ın ifadesinin alınmasının ardından savcılığa bilgi verilmesi talimatını da verdiği bildirildi.

GECE SAATLERİNDE GÖZALTINA ALINDI

Kabaş gece saat 02.00’de evinden gözaltına alındı. Gözaltı haberini TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ duyurdu. Yanardağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Sedef Kabaş şu anda gözaltına alınıyor. Kendisine nedeni tam açıklanmamış, ama sanırım Erdoğan''a hakaret gerekçesiyle Emniyet''e götürülüyor. Olacak şey değil! Çağrılsa sabah ifadeye gidebilecek bir gazeteci üzerinden bütün toplum sindirilmek mi isteniyor?"

RTÜK İNCELEME BAŞLATMIŞTI

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, gazeteci Sedef Kabaş’ın kullandığı ifadeleri gerekçe göstererek TELE1 hakkında inceleme başlatıldığını açıklamıştı.

Kabaş, TELE1''deki programda, "Çok meşhur bir söz vardır. Taçlanan baş akıllanır diye. Ama görüyoruz ki gerçek değil. Ya da tam tersi bir söz vardır. Büyükbaş hayvan bir saraya girdiği zaman o kral olmaz. O saray ahır olur" ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Haberler