Esnaf faturalara böyle isyan ediyor. İşletmeler batmak üzere

Esnaf faturalara böyle isyan ediyor. İşletmeler batmak üzere
Elektrik faturalarına gelen zamlar sonrası esnaf fahiş elektrik faturalarını dükkan camlarına asarak duruma isyan etmeye başladı.

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, sosyal medya hesabından esnafın elektrik faturalarına isyanını paylaştı.

Esnafın gelen elektrik fatura tutarlarına dükkanlarının iş yerlerine asarak isyan ettiği görsele Çelik, “Burası Bahçelievler, esnaf gelen elektrik faturası tutarını camına asarak isyanını dile getiriyor! Esnafı da ülkeyi de bitirdiler! Tek çare seçim” yorumunda bulundu.

“ÖZEL BİR ADIM ATILMALI”
Elektrikte kademeli tarife hem vatandaşı hem de esnafı zor durumda bırakırken esnaf bu konuda kendileri için özel bir adım atılması gerektiğini belirtiyor.

“İŞLETMEYİ AYAKTA TUTMAK MÜMKÜN DEĞİL”
Son bir haftada binlerce esnafın elektrik faturalarındaki zamları kendilerine şikâyet ettiğini söyleyen Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Şikayetler sabahtan akşama kadar devam ediyor. Türkiye''nin her köşesinden esnaflar mail atıp telefon açıyor. Esnaf ciddi anlamda zorlanıyor. Çoğu esnaf kapanmamak için bizden çözüm bekliyor. Bu şartlarda işletmeyi ayakta tutabilmek mümkün değil" diye duruma tepki göstermişti.

İlgili Haberler