Gökhan Zan’dan Lütfü Savaş’ın “Top oynamakla olmuyor” sözlerine yanıt: Onlar rant için aday oldu, ben ise halk için

Gökhan Zan’dan Lütfü Savaş’ın “Top oynamakla olmuyor” sözlerine yanıt: Onlar rant için aday oldu, ben ise halk için

TİP'in Hatay adayı Gökhan Zan, CHP'nin yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı gösterdiği Lütfü Savaş’ın kendisine yönelik, "Güven de parayla olmuyor, şöhretle olmuyor, şarkı söylemekle de olmuyor, top oynamakla da olmuyor" ifadelerine yanıt verdi.

CHP’nin 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday gösterdiği Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, dün kentte bir miting düzenledi.

Savaş, mitingde yaptığı konuşmada Türkiye İşçi Partisi’nin Hatay adayı Gökhan Zan’a üstü kapalı bir göndermede bulundu.

Savaş, "Sizin için en önemli kim? Aileniz, eşiniz, anneniz, babanız, çocuklarınız... Bunu kime teslim edersiniz? Güvenilir birine teslim edersiniz. Bu güven de parayla olmuyor, şöhretle olmuyor, şarkı söylemekle de olmuyor, top oynamakla da olmuyor" ifadelerini kullandı.

GÖKHAN ZAN’DAN SAVAŞ’A YANIT

Lütfü Savaş'ın açıklamaları sosyal medyanın da gündem konusu olurken; Gökhan Zan'dan dikkat çeken bir paylaşım geldi.

Zan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile Savaş'ın sözlerine yanıt verdi:

"Aday olduğum ilk günden beri çağrıda bulundum, gelin deprem suçlarına bulaşanlara kadim şehrimizi emanet etmeyelim dedim. Başından beri 'fedakarlığa hazırım' dedim. Onlar hazır değilmiş. Taş üstünde taş kalmamış bir kentin makam koltuğuna oturmak için bu hırs ve açgözlülüklerini görünce ne kadar doğru bir karar verdiğimizi anladım. Onlar rant için aday oldu, ben halk için aday oldum. Depremzedeler 31 Mart'ta AKP adayı ile AKP zihniyetindeki aday arasında seçim yapmaya mecbur kalmayacağı için mutluyum. Enkazdan kimlerin elini tutarak çıktıysak, Hatay'ı onlarla birlikte ayağa kaldıracağız. Son söz Hatay'ın. Haydi başlıyoruz!"

tt.png

İlgili Haberler