İHA muhabirinden emekli maaşıyla geçinemediğini söyleyen vatandaşa: Borcun varsa neden alkol alıyorsun?

Bursa’da alkollü sürücü emekli maaşıyla geçinemediğini söyleyince İHA muhabiri, “Madem borcun var neden alkol alıyorsun?” dedi.

İHA muhabirinden emekli maaşıyla geçinemediğini söyleyen vatandaşa: Borcun varsa neden alkol alıyorsun?

Bursa'da uygulamaya takılan alkollü sürücülerin birbirinden ilginç anları kameraya yansıdı. Kimisi alkol tüketmesini hastanedeki babasına bağlarken, kimisi de eşiyle tartıştığı için içtiğini söyledi.

Bursa’da alkollü bir şekilde araç kullanırken polise yakalanan sürücüye 21 bin TL para cezası kesildi. O sırada sürücünün muhabirle olan diyaloğu ise dikkat çekti.

Önce muhabire, ‘Canımın içi, güzelim lütfen çekme’ diyen sürücü “Neden alkol aldınız” sorusuna ise “Çok fazla içmedim, istersen burada yürüyeyim de gör’ dedi. Yasalarda ‘Alkol alabilirsin ama tehlike arz etmediğin zaman herhangi bir sıkıntı olmaz” diye yanıt verdi.

aw059986-01.jpg

EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNEMEDİĞİNİ SÖYLEDİ

Sürücü uygulamayı görünce yolunu değiştirmesini ise şöyle açıkladı:

“Ne yapayım, evrağım eksik. Borcum var 40 bin lira. Bana borç verir misin. Borcumu ödeyerek ehliyetimi geri alayım. Verebilir misin, 40 bin lira borcum var. Ben emekliyim,7 bin 500 lira maaş alıyorum”

BORCUN VARSA NEDEN ALKOL ALIYORSUN?

Muhabirin burada söyledikleri ise dikkatlerden kaçmadı. Muhabir, Türkiye’nin her yerinde geçinemediği için isyan eden emeklilerden biri olan vatandaşa “Abi 40 bin lira borcun var neden alkol alıp tüketiyorsun o zaman?” diye sordu.

Bunun üzerine sürücü “Konuşmak istemiyorum” diyerek uzaklaştı.

aw059986-02.jpg

Öne Çıkanlar